بخشدار بخش سراجو با اشاره به بارش سنگین برف که از عصر دیروز چهارشنبه شروع شده گفت: تداوم بارش سنگین برف موجب مسدود شدن تمامی راه های روستایی این بخش شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح نقی محمدی  گفت: هم اکنون راه ارتباطی حدود ۹۹ روستای این بخش مسدود بوده و تلاش برای بازگشایی این راه ها آغاز شده است.
وی ادامه داد: راهداران، امدادگران هلال احمر و اهالی روستاهای این منطقه با همکاری هم در تلاش برای بازکردن راه های ارتباطی و خدمات رسانی به افراد گرفتار در این مناطق هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به صعب العبور و برف گیر بودن این محورها و راه های ارتباطی روستایی و بارش سنگین برف که ارتفاع آن در برخی نقاط تا نیم متر هم می رسد بازگشایی این مسیرها را با مشکل مواجه کرده است.
بخشدار مرکزی مراغه نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: هم اکنون راه ارتباطی ۲۰ روستای این بخش نیز مسدود بوده و تلاش برای بازگشایی آنها ادامه دارد.
حسین گل محمدی افزود: با تلاش راهداران و دهیاران این بخش، پیش بینی می شود راه ارتباطی بیشتر روستاهای این بخش تا ظهر امروز بازگشایی شود.
رئیس اداره راه و حمل و نقل مراغه نیز گفت: بارش شدید برف و کولاک از شامگاه دیروز که همچنان ادامه دارد، موجب کندی عملیات بازگشایی دراین محورهای روستایی شده است.
ناصر حمیدی افزود: هم اکنون گروه های راهداری متشکل از ۱۳ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری و هفت دستگاه ماشین آلات راهسازی بخش خصوصی در حال تلاش برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده روستایی هستند.
وی ادامه داد: هم اکنون راهداران در محور اصلی مراغه هشترود در حال بازگشایی مسیر هستند و تردد در این مسیر فقط با زنجیر چرغ و تجهیزات زمستانی امکان پذیر است.
وی اضافه کرد: با توجه به لغزنده بودن محور مراغه هشترود، مسافران و دارندگان وسایل نقلیه از تردد های غیر ضروری در این مسیر پرهیز کرده و تا بازگشایی کامل و کاهش لغزندگی این مسیر از تردد در این مسیر خودداری کنند.
مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.
شهرستان مراغه دارای ۷۵ کیلومتر محور ارتباطی بین شهری و ۹۳۰ کیلومتر راه ارتباطی آسفالته، شوسه و دسترسی روستایی در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

منبع: ایرنا