به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، در اقدامی فرهنگی و زیست محیطی یک بهله جغد شاخ دار نادر از سوی یکی از دوستداران محیط زیست در مراغه رها سازی شد.

مدیرعامل انجمن مردم نهاد حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی روز چهارشنبه در حاشیه این اقدامگفت: این پرنده کمیاب چند روز پیش توسط یکی از دوستداران محیط زیست از یک فروشنده دوره گرد خریداری و به صورت رایگان تحویل این انجمن شده بود.
علی مشتاق پور افزود: این جغد شاخدار چند روز گذشته با نظارت کارشناسان زیست محیطی این انجمن تیمار و نگهداری شده و امروز شاهد آزادی و بازگشت این پرنده به آغوش طبیعت هستیم.
این کارشناس محیط زیست ادامه داد: چغد شاخدار پنج ساله که بومی این شهرستان است می تواند در صورت مساعد بودن شرایط تا ۳۰ سال عمر کند.
وی با تقدیر از اقدام این خیر و دوستدار محیط زیست در رهاسازی این پرنده اضافه کرد: ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست به عنوان رسالت همگانی از جمله فعالیت های انجمن های مردم نهاد بوده و این فرهنگ سازی نیازمند مشارکت همگانی است.
شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری جنوب غربی آذربایجان شرقی، در شرق دریاچه ارومیه و بر دامنه جنوبی کوه سهند قرار گرفته و از مناطق غنی زیست محیطی بوده و دارای گونه های متنوع و کمیاب جانوری و گیاهی است.
منبع: ایرنا