به گزارش ترجمان صبح، غلامحسین مسعودی ریحان با اشاره به اینکه باید در نگاه به سرمایه گذاری تجدید نظر شود، گفت: اهمیت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بسیار بالا است.

وی با بیان اینکه برای هوشمندسازی تبریز باید موانع را شناخته و برای رفع آنها اقدام کرد، گفت: هرچه سریعتر باید به سمت هوشمند سازی حرکت کنیم تا این شهر به جایگاه واقعی خود برسد.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار با بیان اینکه امروز تمام اعضای شورای شهر و مدیریت شهری در هوشمندسازی تبریز همدل هستند، گفت: اگر بتوانیم هوشمندسازی تبریز را به زودی انجام دهیم بسیار بهتر از آن است که در آینده به این سمت حرکت کنیم.

مسعودی ریحان با بیان اینکه باید جلسات کمیسیون را به صورت هدفمند برگزار کنیم، گفت: برنامه سالانه کمیسیون تدوین خواهد شد تا از طریق برنامه تدوین شده بتوانیم از فعالیت های سرمایه گذاری در تبریز حمایت کنیم.

احمد فیضی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز نیز در این جلسه گفت : رتبه تبریز در فناوری ۱۳ کشوری است که ازاستان‌هایی همانند ایلام و سیستان و بلوچستان پایین تر است.

وی دامه داد: شهرداری تبریز باید به صورت جدی به سمت حوزه فناوری و شهرهوشمند حرکت کند.

فیضی با بیان اینکه در سال ۹۸ حدود ۱۱۱ هزار میلیارد تومان خرید و فروش اینترنتی توسط ۷۳ درصد جمعیت ایران انجام شده، گفت: این امر نشان دهنده وجود فرهنگ خرید اینترنتی و لزوم سرمایه گذاری برای این زمینه در کشور است.

لازم به ذکر است در این جلسه چالش‌ها و نیاز‌های شهر تبریز برای حرکت به سمت شهر هوشمند بررسی و قرار شد؛ سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز ایده‌های خودرا به شورای شهر ارائه دهد.