فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به نابسامانی صندوق‌های صدقه در این شهر، گفت: شهرداری باید نسبت به جمع آوری صندوق‌های بدون مجوز در سریع ترین زمان ممکن اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، رحیم شهرتی فر در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی، افزود: با جمع آوری این صندوق‌ها، مشارکت مردم نوع دوست و متدین تبریز برای حمایت از افراد بی‌بضاعت قانون‌مند شده و از طریق مجاری مجاز و دارای مجوز انجام می‌گیرد.

وی همچنین از ساز و کار اعطای هبه در شوراهای اسلامی شهر انتقاد کرد و گفت: این حمایت‌ها باید از طریق دستگاه‌های متولی انجام بگیرد تا ضمن رعایت عدالت، اولویت پرداخت با نظر ارگان‌های حمایتی اعمال شود.

شهرتی فر ادامه داد: ارگان های حمایتی از قبیل کمیته امداد، بهزیستی و تشکل های مردمی خیریه نقش بسزایی در تحت پوشش قرار دادن افراد نیازمند و کاهش تکدی گری در سطح شهر دارند و لازم است تمام دستگاه ها همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی، میزان پرداخت ماهانه به مددجویان کمیته امداد را ناچیز دانست و اظهار کرد: این پرداختی ها در حدی نیست که جوابگوی نیازهای اقتصادی آنان باشد و چاره کار این است که با آموزش های فنی و حرفه ای و توانمندسازی شغلی، خانواده های مددجو را به استقلال اقتصادی برسانیم.

فرماندار تبریز، کمیته امداد امام خمینی (ره) را یادگار ارزشمند بنیانگذار جمهوری اسلامی خواند و از تلاش های این نهاد در راستای حمایت از خانواده های نیازمند به ویژه اکثریت جمعیت ۴۵۰ هزار نفری حاشیه نشینان شهر تبریز قدردانی و ابراز امیدواری کرد با راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی گام مهمی در جهت گسترش مشاغل خانگی برداشته شود.

منبع: ایسنا