معاون رئیس جمهور آمریکا: آمریکا به این مسئله پایبند خواهد بود که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد زیرا می تواند با این سلاح اسرائیل را تهدید کند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: باید از روسیه درباره توافقنامه مینسک سؤال کرد، زیرا تنش ها در شرق اوکراین همچنان ادامه دارد. باید کشورهایی را که ثبات در منطقه خاور میانه را برهم می زنند، بازخواست کرد. دست نیافتن ایران به سلاح هسته ای را تضمین خواهیم کرد.
پنس افزود: باید داعش را با توجه به کشتارهایی که در منطقه خاور میانه مرتکب شده است، نابود کرد. به تقویت تلاش هایمان در زمینه امنیت سایبری نیاز داریم. رئیس جمهور دونالد ترامپ و ملت آمریکا درباره تقویت روابط با ناتو خوشبین هستند.
ایران تهدیدی برای اسرائیل
مایک پنس  ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه خاور میانه متهم کرد و گفت: ایران منابعی دارد که می تواند برای عملی کردن اقدامات مورد نظر خود پرداخت کند. آمریکا به این مسئله پایبند خواهد بود که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد، زیرا می تواند با این سلاح، کشورهای ما و متحدانمان در منطقه به ویژه اسرائیل را تهدید کند.
پنس پس از دست زدن حاضران در کنفرانس مونیخ برای وی، افزود: تروریست های تندروی اسلام گرا، پناهگاه های امنی یافته و به اروپا رسیده اند. در آمریکا هم بعضی افراد با الهام گرفتن از ایدئولوژی آنها، مرتکب قتل شدند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما