رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: شورای نگهبان نظر خود را در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اعلام کرد و چهار ایراد به آن گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محمدجواد کولیوند، اظهار کرد: شورای نگهبان چهار ایراد به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گرفته است که فردا چاپ و برای بررسی و اصلاح در نوبت رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای نگهبان طرح مذکور را به مجلس بازگردانده امکان تغییر زمان ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات شوراها وجود ندارد و کمیسیون باید مجدداً ایرادات شورای نگهبان را اصلاح و برای تأیید نهایی به صحن مجلس ارائه کند و پس از آنکه در جلسات علنی بررسی و تصویب شد مجدداً شورای نگهبان در خصوص آن اعلام نظر خواهد کرد.

کولیوند گفت: با توجه به طولانی شدن این پروسه همچنین اینکه بودجه در دستور کار مجلس قرار می گیرد، بعید است که طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها و تغییر زمان ثبت نام از کاندیداها به این دوره از شوراها برسد، بر این اساس ثبت‌نام از کاندیداهای شرکت در انتخابات شوراها همان تاریخ قبلی یعنی ۳۰ اسفندماه آغاز و بر اساس زمان‌بندی قبلی انتخابات برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا