به گزارش ترجمان صبح، علیار راستگو در گفت‌وگویی رسانه ای اظهار کرد:   با توجه به اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شده در راستای تامین و تضمین سلامتی شهروندان، هیچ گردشگر چینی وارد این استان نشده است.

وی اظهار کرد: برای مقابله با ورود ویروس کرونا به آذربایجان شرقی، اقدامات پیشگیرانه سختگیرانه ای در مبانی ورودی استان در گمرک های جلفا و نوردوز و فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا نهادهای بهداشتی و درمانی اقدامات لازم را در مبانی ورودی سه گانه استان انجام داده اند و نمایندگان آنها در آنجا مستقر هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: خوشبختانه هم افزایی خوبی برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به استان بین نهادهای مسوول وجود دارد.

وی یادآوری کرد: اتباع چینی ساکن تبریز نه گردشگر، بلکه فعالان واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

گفتنی است؛ در روزهای اخیر تصاویری مبنی بر حضور پرشمار گردشگران چینی در بازار تاریخی تبریز در فضای مجازی دست به دست می شد.

سه روز قبل نیز خبری مبنی بر بستری شدن ۲ گردشگر چینی در تبریز به دلیل مشکوک بودن به ابتلا به کرونا منتشر شد که پس از تحقیقات پزشکی اعلام شد که آنان به آنفلوانزای نوع «ب» مبتلا بوده اند که علایمی شبیه کرونا دارد. از ادامه معالجات این فرد چینی اطلاعات دیگری منتشر نشده است.