به گزارش ترجمان صبح، کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بهبود یافته است.

وی افزود: همچنین یک بیمار در بیمارستان فیروزگر و یک بیمار در اراک که شرایط مطلوبی نداشته‌اند، خوشبختانه از آی. سی. یو به بخش انتقال داده شده و اکنون حال عمومی این بیماران خوب است.

کرونا ویروس بیماری بین‌المللی

کرونا نوعی ویروس است که باعث ایجاد عفونت در بینی، سینوس‌ها و دستگاه تنفس فوقانی می‌شود. این بیماری در اواخر دسامبر ۲۰۱۹ در یکی از شهر‌های بزرگ کشور چین به نام شهر ووهان گزارش شده و به شدت در حال شیوع است. براساس گزارش‌های مقامات بهداشت چین علاوه بر شهر ووهان در ۲۹ استان و منطقه این کشور ویروس کرونا مشاهده شده است.

این ویروس مرگبار علاوه بر کشور چین بسیاری‌های کشورهای جهان را درگیر کرده است و در کشورهایی همچون: تایلند، تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ،مالزی،عربستان، استرالیا، بریتانیا، آلمان، ژاپن، ماکائو، کره جنوبی، هند، مکزیک، فرانسه، آمریکا و کانادا افراد مبتلا به ویروس کرونا مشاهده شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت چندبار نشست اضطراری در رابطه با شیوع کرونا ویروس برگزار کرد و در نهایت ۳۰ ژانویه یا ۱۰ بهمن همه‌گیری این ویروس را یک فوریت بهداشتی با دغدغه بین‌المللی اعلام کرد.

امکان آلوده شدن به ویروس کرونا برای همه گروه‌های سنی وجود دارد. البته سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای مانند: آسم، دیابت و بیماری قلبی دارند، بیش از دیگران مستعد ابتلا به این نوع بیماری ویروسی هستند.

ویروس کرونا با علائمی، چون تب، سرفه، گلو درد، درد عضلانی، آب ریزش بینی، سر درد و بدن درد بروز کرده و در مواردی با تهوع و اسهال همراه است، البته علائم بیماری بعد از هفت روز از ورود آن به بدن فرد بروز می‌کند.