به گزارش ترجمان صبح، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری ارتباط تصویری رهبر معظم انقلاب اسلامی با هفت مجموعه تولیدی کشور به مناسبت هفته کارگر، اظهار کرد: در این ارتباط، مدیران و تعدادی از کارگران نمونه واحدهای تولیدی، گزارشی از آخرین وضعیت تولید، دستاوردها، مسائل و مشکلات این واحدها ارائه و راهکارها و پیشنهادهای خود را برای رفع مشکلات و تحقق شعار جهش تولید با رهبر انقلاب در میان گذاشتند.
 
وی با اشاره به اینکه تعدادی از مسئولان آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این ارتباط تصویری از محل مجتمع مس سونگون حضور داشتند، اظهار کرد: مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، گزارشی از آخرین وضعیت توسعه و سرمایه‌گذاری در معادن کشور و بخصوص معدن مس آذربایجان را به رهبر انقلاب ارائه کرد.
 
پورمحمدی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در این دیدار تصویری بر اهمیت بهره‌برداری هرچه بیشتر از معادن و افزایش نقش‌آفرینی بخش معدن در اقتصاد ملی تأکید کردند و به طور قطع رهنمودهای ایشان، انگیزه فعالان این حوزه را برای تلاش بیشتر دوچندان می‌کند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و چهارصد میلیارد تومانی در مجتمع مس سونگون گفت: طرح‌های در دست اجرای معدن مس آذربایجان در بخش‌های ذوب و پالایش، با جدیت بیشتری در سال جاری ادامه خواهد یافت.
 
پورمحمدی اظهار کرد: امیدواریم در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «جهش تولید» نام‌گذاری شده، بتوانیم شاهد فعالیت و نقش‌آفرینی هرچه بیشتر معدن مس آذربایجان و معدن نفلین‌سینیت در توسعه و پیشرفت آذربایجان شرقی باشیم.