به گزارش ترجمان صبح، ایرج شهین‌باهر با اعلام این خبر اظهار کرد: این درختان با مجوز شورای حفظ و گسترش فضای سبز، با استفاده از دستگاه درختکن، به صورت مکانیزه و بدون هیچ گونه آسیب رساندن به درختان جابجا شده و در فاصله ۲۰۰ متری با مکان اولیه، در پارک باغشمال واقع در محوطه پادگان ارتش کاشته می‌شود.

وی با بیان این‌که شهرداری تبریز برای جلوگیری از قطع درختان در پروژه‌های شهری به دستگاه مکانیزه درخت کن تجهیز شده است، گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح ارتش از پروژه‌های مصوب شورای شهر تبریز بوده و شهرداری نیز موظف به اجرای آن است.

وی با اشاره به بار ترافیکی موجود در این محل تشریح کرد: با توجه به ترافیک موجود در محل، ضرورت این پروژه آشکار بود که در همین راستا شهرداری تبریز اجرای این تقاطع غیرهمسطح را اولویت خود قرار داده است.

شهین‌باهر یادآور شد: وقتی پروژه‌ای جدید در سطح شهر اجرا می‌شود، می‌تواند در مسیر اجرا با تعدادی درخت نیز تلاقی کند که برای این موضوع مجوزهای لازم برای جابجایی این درختان صادر شده است.

وی ادامه داد: بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده از سوی شهروندان و اولویت‌دهی به پروژه‌های شهری، اجرای این پروژه در اولویت قرار گرفت، چرا که پروژه‌های ترافیکی نیز با توجه به درخواست شهروندان و کاهش بار ترافیکی، برای شهر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با تاکید بر این‌که به عنوان شهردار شهرساز و مدافع فضای سبز تا امروز تلاش کرده‌ایم فضای سبز تبریز را افزایش دهیم، گفت: مقرر شده طی سال ۹۹ تعداد یک میلیون اصله درخت در شهر کاشته شود که تا امروز برای ۱۰۰ هزار اصله درخت در راستای این طرح اقدام شده است.

شهردار تبریز یادآور شد: سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در قالب کمیسیون ماده ۷ حفظ و گسترش فضای سبز، مجوز لازم برای این اقدام را صادر کرده و به عنوان متولی این موضوع با رعایت مسائل فنی و بهره گیری از دستگاه‌های مکانیزه، جابجایی و انتقال درختان واقع شده در مسیر پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش را به طور صحیح و بدون آسیب رساندن به درختان عهده دار است.