به گزارش ترجمان صبح، حمید حسین‌پور روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: صبح روز گذشته به دنبال دریافت خبر گرفتاری یک نفر از هموطنان در ارتفاعات صعب‌العبور و صخره‌ای قلعه بابک بلافاصله تیم امدادی هلال احمر کلیبر به محل اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به اعلام تیم کلیبر، فرد مزبور بعد از صعود و به هنگام برگشت به علت عدم شناخت راه، مسیر فنی و دیواره صخره‌ای را انتخاب می‌کند که به دلیل نداشتن تجهیزات لازم کوهنوردی و صخره نوردی  و مهارت لازم از ارتفاع صخره‌ای سقوط کرده و در شکاف صخره گرفتار می‌شود.

سرپرست هلال احمر آذربایجان شرقی ادامه داد: با دریافت گزارش از هلال احمر کلیبر بلافاصله بالگرد جمعیت هلال احمر استان به همراه نجاتگران زبده تیم امداد کوهستان  از تبریز به کلیبر اعزام شدند. 

حسین پور یادآوری کرد: نجاتگران با استفاده از تجهیزات فنی و انجام عملیات های مخصوص کوهستان خود را به مکان کوهنورد گرفتار رسانده و اقدام به رها سازی فرد گرفتار و انتقال او به پایین کوه کردند. 

وی از هموطنان خواست قبل از صعود به کوه‌ها اطلاعات کافی از محل صعود را کسب کرده و تجهیزات مناسب را به همراه داشته باشند و جهت جلوگیری از مصدومیت در حین صعود و برگشت از انتخاب  مسیرهای صعب‌العبور و صخره‌ای  و غیر مطمئن پرهیز کنند.

وی گفت: در این عملیات تیم‌های امداد و نجات هوایی استان، تیم امداد کوهستان استان، پایگاه امدادونجات یوزبند کلیبر، پایگاه امداد و نجات کلان کلیبر و تیم تخصصی کوهستان کلیبر و ۱۷ تن از نجاتگران و پرسنل ایفای نقش کردند.