علی ابراهیمیان در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص برگزاری مجدد لیگ برتر در شرایط فعلی کرونایی اظهار کرد: به هرحال این موضوع تصمیمی است که توسط مسئولان سازمان لیگ گرفته شده است و قرار است رسما مسابقات شروع شود.

وی ادامه داد: اما در این بین مهم‌ترین موضوع، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده توسط فیفا و متخصصان است. مسئولان برگزاری و تیم‌ها باید به گونه‌ای رفتار کنند تا تمامی موارد پروتکل‌های بهداشتی به صورت دقیق و منظم، رعایت شود.

کاپیتان سابق تراکتور در رابطه با مدت زمان آماده‌سازی تیم‌ها گفت: مدتی که از سوی سازمان لیگ برای برگزاری تمرینات تیم‌ها عنوان شد، مدت کمی است. به همین علت مربیان و اعضای کادرفنی باید توجه داشته باشند که در این مدت اندک بتوانند تمرینات با توپ، تکنیکی و تاکتیکی را به صورت فشرده انجام دهند.

ابراهیمیان افزود: تعطیلی بلند مدت لیگ اتفاقی نادر در کل دنیای فوتبال بود و چنین اتفاقی برای اولین بار رخ داد. به همین علت خیلی از مربی‌ها برای آماده بودن بازیکنان تیمشان در روزهای اول واقعا سردرگم بودند اما رفته به رفته اطلاعات بهتری از این ویروس منتشر شد تا مربیان بتوانند راهکارهای بهتری برای بازیکنان خود داشته باشند.

وی عنوان کرد: البته سرمربیان و اعضای کادرفنی تراکتور و ماشین‌سازی از لحاظ فوتبالی اطلاعات بسیار کامل و خوبی دارند که می‌توانند حتی در این مدت بسیار کم، بازیکنان خود را به مرز آمادگی برسانند و بعید می‌دانم این ۲ تیم تبریزی از این بابت مشکل خاصی داشته باشند.

پیشکسوت فوتبال آذربایجان گفت: به نظرم بهتر است که تیم‌های تراکتور و ماشین‌سازی بازی‌های تدارکاتی نسبتا سبکی هم داشته باشند تا بازیکنان قبل از شروع مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، خود را در شرایط بازی ببینند.

علی ‌ابراهیمیان در پایان صحبت‌هایش اشاره‌ای به برخی حواشی تراکتور داشت و خاطرنشان کرد: در این مدت حواشی خیلی زیادی در رابطه با تراکتور وجود داشت که این تیم مشکلات و بدهی دارد. الآن تقریبا همه تیم‌های فوتبال در ایران بدهی و مشکلات عدیدی دارند که تراکتور هم یکی از این‌ها است. اما برخی به‌خاطر منافع شخصی و غرض‌ورزی، برخی مشکلات کوچک تراکتور را بزرگ جلوه می‌دادند که به خوبی مطلع هستم که مالک و مدیران تراکتور به راحتی از پس این مسائل بسیار کوچک، برمی‌آیند.