به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه باید راهکاری مناسب برای سوددهی محصولات کشاورزی به خود کشاورزان اتخاذ شود، افزود: جای تاسف دارد که امروز شاهدیم کشاورزان زحمتکش با دستانی پینه بسته هیچ بهره ای از قیمت بالای محصولات خود ندارند.

وی افزایش میزان خرید تضمینی گندم از سوی دولت را اقدامی مثبت، موثر و قابل قدردانی دانست و اظهار داشت: اما در کنار این اقدام لازم است به شکلی برنامه ریزی و نظارت شود که واسطه ها و دلالان از این چرخه حذف شوند.

حجت الاسلام میر تاج الدینی با بیان اینکه حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است، اذعان کرد: کشاورزان هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند، لذا در شرایطی که افزایش قیمت ها در همه نهاده های کشاورزی وجود دارد، سود کشاورزان تغییر مثبتی نداشته و فشار این افزایش قیمت ها به روی مردم و سود آن در جیب دلالان بوده است.

وی با ابراز نگرانی از افزایش قیمت نهاده های دامی، یادآوری کرد: باید توجه داشت این موضوع موج افزایش سنگین هزینه های دامپروری و مرغ داری بسیاری از فعالان این عرصه شده و آنها را به مرز ورشکستگی کشانده است.

این نماینده مجلس از دولت و وزارت جهاد کشاورزی خواست در این زمینه ها به سرعت وارد عمل شده و برای حل این مشکلات فکری اندیشیده شود.

حجت الاسلام میر تاج الدینی همچنین با اشاره به ساماندهی تعاونی ها در استان های مختلف افزود: قانون به نحوی اجرا می شود که استان هایی که تعاونی های زیادی در آنها فعال است، نمی توانند حقوق تعاونی های روستایی را تامین کنند و حق آنها تضییع می شود.