به گزارش ترجمان صبح، علیرضا ایمانلو در گفت گوی با خبرنگاران در گروه گفتمان روز رجال تبریز، با اشاره به اشکالات در زمانبندی قطعی آب، اظهار کرد: با توجه به اینکه تعمیراتی در تصفیه خانه وجود داشت، سیستم تامین آب با مشکل برخورد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: تامین آب در استان ۳۰ درصد وظیفه آب و فاضلاب و ۷۰ درصد بر عهده آب منطقه ای است؛ آب و فاضلاب تنها وظیفه توزیع آب را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه شبکه آب همانند برق نیست تا در ساعات اعلامی قطع شود، گفت: کسانی که در ارتفاعات تبریز هستند بلافاصله قطعی آب را تجربه می‌کنند و در زمان وصل آب نیز، دیرتر به ارتفاع می‌رسد که در تلاش هستیم این مشکل هرچه سریعتر حل شود.

مدیرعامل شرکت آبفا و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: متاسفانه اختلاف ارتفاع در ملازینال زیاد بطوریکه به ۲۰۰ متر می‌رسد اما خوشبختانه در حال تقویت فشار آب با پمپ و استقرار تانکرهای سیار هستیم.

ایمانلو خاطرنشان کرد: در اوایل مشکلاتی در اطلاع‌رسانی قطعی آب داشتیم که بعدا با برنامه ریزی های مناسب که انجام شد، قطعی ها طبق برنامه برای همشهریان اعلام شد.

وی با بیان اینکه سهمیه تبریز از زرینه‌رود کاهش نیافته است، یادآور شد: متاسفانه از این سهیمه با حداکثر ظرفیت از آن استفاده می‌شود اما به دلیل استهلاک پمپ‌ها افت فشار داریم که امیدواریم این مشکل نیز حل شود.

ایمانلو خاطر نشان کرد: نمی‌توانیم تمامی آب را تصفیه کنیم و باید تصفیه خانه‌ها را توسعه دهیم تا این مشکل رفع شود.

وی با اشاره به پیش بینی های افزایش میزان مصرف، عنوان کرد: پیش‌بینی بر این بود در سال ۹۹ مصرف آب ۱۰ درصد افزایش داشته باشد اما ۳۷ درصد بیشتر شد البته این رقم با ملاحظه شرایط کرونا موجب شد ۲۰ درصد کمبود آب داشته باشیم.