فرگل صحاف در گفت و گو با ترجمان صبح در خصوص مشکلات دیدار خانواده ها در مراکز بهزیستی استان، اظهار کرد: با شروع موج دوم ویروس کرونا، وضعیت هشدار در استان و طبق آئین نامه های ارسالی حضور فیزیکی برای دیدار منع شده و تنها خانواده ها می توانند به صورت آنلاین فرزندان خودشان را ملاقات کنند.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: طبق این آئین نامه ها تا زمانی که آذربایجان شرقی از وضعیت زرد، قرمز و هشدار خارج نشده امکان حضور فیزیکی برای دیدار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در مراکز بهزیستی مبتلایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در صورت اجازه مرخصی با وضعیت فعلی همه گیری، ریسک ابتلا مراکز به این ویروس وجود داشته که جان بسیاری از عزیزان را به خطر می اندازد.

صحاف یاد آورشد: مربیان مراکز بهزیستی به صورت روزانه تست داده و گاهی برای سه هفته در این مراکز می مانند تا باعث انتشار ویروس کرونا از خانواده های خود نباشند.

وی با بیان اینکه راضی به دوری و اذیت خانواده ها نیستیم، عنوان کرد: برای خانواده های این عزیزان نیز مشاورانی در نظر گرفته شده است البته باید شرایط فعلی را در نظر گرفته و برای سلامتی و رسیدن به وضعیت سفید یکدیگر را همراهی کنیم.