ایرج‌ بدر در گفت‌وگو با ترجمان صبح با اشاره به وضعیت قرمز برق در استان عنوان کرد: با گرم شدن هوا و رابطه‌ی مستقیم آن با افزایش میزان مصرف برق، خواستار همکاری تمامی مشترکان در مدیریت مصرف هستیم.

وی ادامه داد : تدابیر و قراردادهایی با کشاورزان و صنایع مختلف جهت جلوگیری از قطعی و مدیریت مصرف برق صورت گرفته است تا در مصرف برق صرفه جویی های لازم صورت گیرد، همچنین طبق قرارداد های اخیر، آبیاری ها در غیر ساعات پیک‌بار انجام  خواهد گرفت.

مدیر روابط‌عمومی شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی گفت: اولویت شرکت توزیع برق استان جلوگیری از قطعی برق های خانگی است.

بدر در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: شرکت توزیع برق استان فقط در سه ماهه دوم سال با توجه به مصارف بی‌رویه، گرمی هوا، استفاده از کولرگازی، یخچال ها و آبیاری های کشاورزی باعث افزایش میزان مصرف برق و دچار کمبود یا محدودیت می شود.

وی با بیان اینکه با گرمی‌ هوا که عدم استفاده از سیستم‌های سرمایشی اجتناب ناپذیر است، گفت:  شهروندان عزیز می توانند کولرگازی های خود را در دمای ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد که دمایی متعادل محسوب می شود، تنظیم کنند تا در صرفه‌جویی برق نیز شریک شوند.

بدر در پایان خاطر نشان کرد: مشترکان خانگی طی ساعات ۱۲ تا ۱۷ حدالامکان از بازکردن متعدد درب یخچال، روشن کردن لامپ‌های اضافی و استفاده‌ی همزمان از وسایل برقی پرمصرف اجتناب کرده و از نور طبیعی به جای نور مصنوعی در ساعات روز استفاده کنند.