به گزارش ترجمان صبح، با توجه به شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای دنیا، حکومت ها به دنبال راهکارهایی برای حفظ روابط خانوادگی و اجتماعی هستند چرا که انسان یک موجود اجتماعی بوده و این روابط در روحیات آن  تاثیر بسیار مثبتی دارد.

در این میان افراد معلول و سالمند که بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هستند، نیاز بیشتری برای دیدار و ملاقات دارند که برخی کشور ها با اتخاذ تدابیری این نیاز طبیعی را تامین کرده و سعی در ایجاد ساز و کار هایی برای پاسخ گویی به آن دارند که این امور را حداقل کمک به این افراد میدانند.

 

خبرنگار ترجمان صبح پس از دریافت پیام های مخاطبین مبنی بر نبود سازو کارهای مناسب برای دیدار خانواده ها با عزیزان خود در مراکز بهزیستی و خانه های سالمندان، این موضوع را از فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی  پیگیری کردکه وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این راستا گفت: با توجه به وضعیت هشدار استان و همه گیری ویروس کرونا، حضور فیزیکی برای دیدار منع شده و تنها خانواده ها می توانند به صورت آنلاین فرزندان خودشان را دیدار کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی زمانی این اظهارات را بیان داشته است که در کشورهای مختلف با ابتدایی ترین روش ها و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خانواده ها می‌توانند در مراکز نگهداری سالمندان و معلولین حضور یافته و  با عزیزان خود ملاقات داشته باشند.

وی در حالی از ایجاد ارتباط آنلاین خانواده ها خبر داده است که این امکان در برخی خانوارها و حتی مراکز تحت پوشش  این سازمان وجود ندارد و این طرح قبل از اجرا دارای نقص های بسیاری است چراکه دسترسی به اینترنت و شرایط لازم برای تماس آنلاین در اقشار مختلف جامعه یکسان نمی‌باشد.

لازم به ذکر است، متاسفانه هرگونه اقدام غیرکارشناسی و غیر عملی در این زمینه میتواند آسیب های جبران ناپذیر روحی و روانی برای افراد معلول، سالمند و خانواده های آنها به دنبال داشته باشد که لازم است مسئولین امر راهکار های مناسبی را برای این مهم اتخاذ نمایند.