به گزارش ترجمان صبح، لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود و تیم پرسپولیس با پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان از هفته بیست‌وششم لیگ برتر، قهرمانی خود را مسجل کرد.

اما تیم فوتبال تراکتور در حال حاضر و با ۴۵ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به تیم سپاهان اصفهان، در رده سوم قرار دارد.

تراکتور برای کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا علاوه بر لیگ برتر، جام حذفی را نیز پیش‌رو دارد که می‌تواند مسیر کوتاه و مناسبی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و کسب یک جام در فصل جاری باشد.

تراکتور در هفته‌های باقی‌مانده لیگ به ترتیب‌ با تیم‌های پیکان تهران، شاهین شهرداری بوشهر، ماشین‌سازی تبریز و فولاد خوزستان بازی دارد و روی کاغذ نسبت به حریفان خود دیدارهای نسبتا راحتی را دارد.

اما حریفان تراکتور در هفته‌های باقی‌مانده دیدارهای بسیار سختی را پیش‌رو دارند. تیم‌های استقلال و سپاهان در هفته بیست‌وهفتم باید به مصاف هم بروند و شهرخودرو نیز مهمان صنعت نفت آبادان می‌باشد. فولاد نیز مقابل گل‌گهر باید بازی کند که تیم سیرجانی برای بقا در لیگ تلاش می‌کند.

در هفته بیست‌وهشتم نیز شهرخودرو میزبان استقلال تهران است و سپاهان نیز باید به مصاف نساجی مازندران برود. تیم فولاد نیز مقابل سایپا تهران صف‌آرایی می‌کند.

در هفته بیست‌ونهم لیگ نیز دو تیم سپاهان و شهرخودرو حساس‌ترین دیدار هفته را برگزار می‌کنند و استقلال باید مقابل پیکان بازی کند. تیم فولاد نیز مقابل پارس جنوبی صف‌آرایی می‌کند.

در هفته پایانی و سی‌ام لیگ برتر نیز تیم تراکتور مهمان فولاد خوزستان است. استقلال میزبان شاهین شهرداری بوشهر بوده و سپاهان مقابل پیکان بازی ‌می‌کند و شهرخودرو باید به مصاف تیم نساجی مازندران برود.

تراکتور در جام حذفی توانست با پیروزی مقابل مس کرمان جواز حضور در نیمه نهایی را بگیرد. تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان نیز جواز حضور در نیمه نهایی را گرفتند و سپاهان و استقلال باید به مصاف هم بروند تا دیگر تیم نیمه نهایی مشخص شود.

با نگاهی کوتاه به راه‌های تراکتور برای کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا، جام حذفی مسیر کوتاه‌تری به نظر می‌رسد. البته شاگردان ساکت الهامی نیز می‌توانند با کسب نتایج مناسب در هفته‌های باقی مانده لیگ برتر، علاوه بر حضور در رقابت‌های آسیایی، نائب قهرمان لیگ برتر نیز شوند.