به گزارش ترجمان صبح، هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور امروز در حالی برگزار می‌شود که ۲ نماینده تبریز و آذربایجان در این لیگ امروز بازی دارند.

تیم فوتبال تراکتور در تبریز میزبان پیکان تهران است. پیکان با ۲۳ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و تراکتور نیز با ۴۵ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به تیم‌های استقلال و سپاهان در رده چهارم قرار دارد.

با نگاهی به وضعیت دو تیم در جدول لیگ برتر، به نظر می‌رسد شاگردان ساکت الهامی در تراکتور دیدار چندان سختی پیش‌رو ندارند اما باتوجه به شرایط پیکان و تلاش کادرفنی و بازیکنان این تیم برای بقا در لیگ برتر، تراکتور قطعا بازی سختی پیش‌رو دارد.

تراکتور همراه با استقلال، سپاهان، فولاد خوزستان و شهرخودرو مشهد برای کسب سهمیه آسیایی تمام تلاش خود را در ۴ دیدار باقی مانده لیگ برتر انجام می‌دهند.

اما دیگر تیم تبریزی حاضر در لیگ برتر ماشین‌سازی تبریز، وضعیت چندان جالب توجهی ندارد. این تیم در فصل جاری ۴ بار مربی عوض کرده است. رسول خطیبی، احد شیخ‌لاری، رضا مهاجری و در نهایت هومن افاضلی به ترتیب هدایت این تیم را برعهده گرفتند.

این تیم امروز مهمان تیم سایپا است و باید مقابل سایپایی مسابقه دهد که با ۲۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول لیگ برتر قرار دارد. ماشین‌سازی نیز با ۲۷ امتیاز در رده دهم قرار دارد.

باتوجه به کم بودن فاصله امتیاز تیم‌های پایینی جدول لیگ برتر، به نظر می‌رسد ماشین‌سازی چندان کار راحتی برای بقا در لیگ برتر نداشته باشد. اما هومن افاضلی و شاگردانش برای حفظ سهمیه فوتبال تبریز و آذربایجان در لیگ برتر تمام تلاششان را انجام می‌دهند.