ترجمان صبح، فاطمه داداشی: شخصا”از کسانی بودم که همیشه کارها و مصاحبه هایشان را دنبال میکردم.بانویی با چهره بسیار زیبای شرقی که با چاشنی وقار و اصالت همه را مجذوب خودش میکرد، خصوصا” دختران سرزمینم را.گشتی در فضای مجازی میزنم و ابراز احساسات و ناراحتی و شوک زدگی از شنیدن این خبرتلخ مشاهده میکنم.دنیا همین است بقول معروف گلچین روزگار همیشه بهترین ها رو بر می چیند و با خود می برد.

سالها قبل بعد از دیدن فیلم سینمایی چشمان سیاه به کارگردانی مرحوم ایرج قادری مصاحبه ای را از مرحوم ماهچهره خلیلی خوانده بودم که گفته بودند دریافت صندوقچه ای از ایران در لندن از مادربزرگم مسیر زندگیم راعوض کرد.مادربزرگشان هنرمند دهه های چهل،پنجاه وشصت مرحوم پروین سلیمانی که من بشخصه بعنوان یک دهه شصتی کلی از سریال هایشان خاطره دارم،تمام خاطرات دوران بازیگریش اعم از فیلم ها و عکسها وخاطرات آن دوران را برای نوه نازنینش به لندن ارسال کرده بود و آن مرحوم گفته بودند چنان تحت تاثیر قرار گرفتم که تصمیم گرفتم راهشان را در هنر ادامه بدهم.

ایشان بازیگر کم حاشیه ای بودند که از انگلستان به عشق ادامه دادن راه مادربزرگش به وطن بازگشته بودند و با زیبایی و صدالبته استعدادش در این راه خوش درخشیدند.

شاهدیم در چند سال اخیر که برخی از سلبریتی ها برای رسیدن به هدفهایشان چه ها که نکردند.پز دادن در تیپ هایی در جلوی دوربین عکسان آنسوی آب که اصالت زن شرقی را نیزجریحه دار کردند.

زن شرقی حتی اگر بی حجاب هم باشد باید برای خود حدودی قائل باشد.

چون تاریخ ۵هزارو سیصد ساله ی کشوری را با خود یدک می کشد که آن زمان وقتی حتی نام و نشانی از قاره اروپا نبود زن ایرانی بنام پوران دخت به مقام سلطنت رسید و حکمرانی کرد.و جامه های زیبا در قامت زنان سرزمینم همیشه بوده است حتی قبل از ورود اسلام به ایران‌.

و فرق بین هنرمند نما و هنرمند واقعی در چنین مواقعی خود را نشان می دهد. در سیصد پیام تسلیتی که به آن مرحوم در صفحات مجازی خواندم، صد درصدشان به اصیل و با وقار بودن ایشان اذعان کرده بودند و حتی یک پیام نیز در بین این سیصد پیام نخواندم که کسی سخن نامربوطی به ایشان گفته باشد.

این بانوی هنرمند نمونه بارز یک زن شرقی در عرصه هنرهفتم بودند.در ایران دنیا آمده در لندن بزرگ شده تحصیل کرده و سپس به عشق وطن به کشور بازگشته اینجا درفیلم ها و سریالهای مختلف ایفای نقش کرده عاشق شده ازدواج کرده و طعم شیرین مادر بودن را چشیده و در کنار عزیزانش در لندن دارفانی را وداع گفتند.
خبر بسیار تلخ بود در آستانه عید غدیر و کام ایرانی ها را حسابی تلخ کرد خصوصا مرا به عنوان یک دختر خبرنگار ایرانی که در مقام یک بانوی هنرمند خیلی دوستشان داشتم خداوندگار بیامرزدشان .
فاطمه داداشی