به گزارش تزجملن صبح به نقل از مهر، آیدین رحمانی ظهر یکشنبه در جلسه توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته که به صورت ویدئو کنفرانس با معاون امور عمرانی وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به عقب ماندگی‌های شهرستان تکاب در حوزه‌های مختلف افزود: ۸۰ درصد حقوق دولتی معادن طلای شهرستان باید به منظور تأمین زیرساخت‌های توسعه‌ای و رفع محرومیت در این شهرستان هزینه شود.

وی ادامه داد: با وجود فعالیت دو معدن بزرگ طلا در شهرستان تکاب متأسفانه حقوق قانونی و دولتی این معادن که باید در منطقه هزینه شود، هزینه نمی‌شود و ما از وزارت کشور می‌خواهیم این مسئله را به جد پیگیری کرده تا این اعتبار برای توسعه تکاب تخصیص یابد.

رحمانی همچنین مشکل راه‌های ارتباطی را از جمله مشکلات شهرستان تکاب عنوان کرد و گفت: با توجه ویژه به توسعه راه‌های ارتباطی شهرستان تکاب ضمن کمک به روند توسعه این شهرستان، گردشگری این منطقه نیز رونق خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار ویژه برای توسعه شهرستان تکاب شد و افزود: بر اساس اهداف سند توسعه ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قراردادی مشترک بین وزارت کشور و سازمان بسیج سازندگی در خصوص توسعه اقتصادی و رونق اشتغال در این مناطق امضا شده است که شهرستان تکاب در آذربایجان غربی جزو این شهرستان‌ها به شمار می‌رود.

رحمانی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان تکاب، گفت: در راستای اجرای طرح توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته، شهرستان تکاب در حوزه گردشگری رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

تکاب با دو معدن طلا و ۵۹ معدن سنگ یکی از قطب‌های معدن کشور و در عین حال از شهرستان محروم به شمار می‌رود.