به گزارش ترجمان صبح، احمد محرم زاده در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید اهر گفت: وجود معادن مس و طلا در منطقه یکی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مهم در توسعه و پیشرفت اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه است.

وی، وجود مس در منطقه را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: یکی از مطالبات مردم منطقه گسترش و فعالیت کارخانه مس مزرعه است که متاسفانه با وجود این‌که از اولین کارخانه‌های مس منطقه است، اما در حال حاضر فعالیت آن راکد مانده و انتظار داریم این معدن در آینده‌ای نزدیک با انجام اکتشافات جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

وی گفت: با همکاری مس سونگون، فعالیت معدن مزرعه و سایر معادن منطقه می‌توان علاوه بر توسعه اقتصادی، اشتغال جوانان را که از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان است، برطرف کرد.

محرم زاده در ادامه ضمن انتقاد از پیشرفت کند بزرگراه اهر – تبریز با گذشت بیش از ۱۲ سال، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده و اختصاص اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی انتظار داریم با کار شبانه روزی این پروژه مهم نیز تا آخر امسال به اتمام برسد.

وی گفت: در مقابله با بیماری کرونا در اهر بسیار خوب عمل شده و این روند را مدیون کادر درمان به ویژه پزشکان و پرستاران هستیم که شبانه روز در خدمت بیماران هستند؛ پیگیر هستیم تا بیمارستان باقر العلوم اهر به دستگاه PCR تهیه شود.

وی، از پیگیری موضوع جهانی شدن بقعه شیخ شهاب الدین اهری نیز خبر داد و افزود: بقعه شیخ شهاب الدین اهری یکی از بزرگترین پتانسیل‌های صنعت گردشگری در شهرستان اهر و منطقه ارسباران است که امیدواریم با ثبت جهانی شدن این اثر تاریخی، به‌زودی شاهد رونق صنعت گردشگری در منطقه باشیم.

نماینده مردم اهر و هریس در ادامه خدمت به مردم و حل مشکلات آن‌ها را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: مردم همیشه پای کار بوده و در صحنه‌های مختلف انقلاب حضوری فعال دارند و وظیفه ما خدمت به این مردم است.

احمد محرم‌زاده در ادامه ضمن تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، گفت: انتظار داریم با جذب سرمایه گذار و همکاری مسئولان ذی‌ربط شاهد ایجاد شهرک‌های دامپروری و گلخانه‌ای در شهرستان اهر باشیم.

وی همچنین از پیگیری در خصوص توسعه شهرک صنعتی، ایجاد منطقه گردشگری در پارک جنگلی فندقلو، احداث کمربندی شرقی و غربی و کشتارگاه صنعتی شهرستان اهر خبر داد.

در پایان این مراسم با حضور علیار راستگو معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی اهر و با حکم محمدرضا پور محمدی، استاندار آذربایجان شرقی “رسول خدابخش” به عنوان فرماندار جدید اهر معرفی و از تلاش‌های چند ساله زاهد محمودی فرماندار سابق این شهرستان تجلیل شد.