به گزارش ترجمان صبح، علی جهانگیری در مراسم بهره برداری از طرح فرهنگسرای ولایت و طرح‌های هفته دولت در شهرستان مراغه، افزود: اجرای این طرح ها با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها، نشان از موفقیت دولت در حمایت از سرمایه گذاری و تولید بوده است.

وی گفت: دو هزار میلیارد تومان طرح اقتصادی و تولیدی نیز در این استان در دست اجرا بوده که امید است تا پایان سال به بهره برداری برسند.

وی ادامه داد: هم اکنون برخی مشکلات اقتصادی و فشارهای خارجی بر کشورمان وجود دارد اما محدودیت و کاهش واردات در این ایام زمینه ساز عدم تکیه کشور بر درآمدهای نفتی و به دنبال آن تولیدات داخلی رونق و افزایش شده است.

جهانگیری اضافه کرد: در طول سال گذشته، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی از آذربایجان شرقی به خارج از کشور انجام شده که این رقم بی‌نظیر و قابل تامل است.

وی افزود: در طول سال گذشته با تلاش دستگاه‌های اجرایی و حمایت‌های دولت، ۱۰۰ واحد راکد تولیدی در این استان به چرخه تولید بازگشته است.

فرماندار مراغه نیز از افتتاح ۱۴ طرح عمرانی و تولیدی در چهارمین روز از هفته دولت در این شهرستان خبر داد و افزود: این طرح‌ها با اعتباری حدود میلیارد تومان در زمینه‌های عمران شهری، عمران روستایی، تولیدات کشاورزی و ورزشی اجرا شده است.

سیدعلی موسوی حسینی ادامه داد: طرح احداث فرهنگسرای ولایت با ۱.۱ میلیارد تومان اعتبار و طرح تفریحی ورزشی زیپ لاین با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون تومانی توسط شهرداری اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح زیرسازی و آسفالت معابر روستایی هفت روستای بخش مرکزی با یک میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان اعتبار و دو طرح آبخیزداری اراضی روستاهای اسفستانج و بلوک آباد با یک میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

موسوی حسینی گفت: طرح احداث ایستگاه ضد سرما در ۲ روستای این شهرستان با ۲.۴ میلیارد تومان و طرح پرورش گاو شیری نیز با ۶۰۰میلیون تومان اعتبار در این شهرستان و در چهارمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به خدمات دولت در مناطق محروم در سال های اخیر افزود: مدیریت و خدمت رسانی در روزهای سخت هنر مدیران بوده که این امر در خدمت رسانی دولت تدبیر و امید نمود پیدا کرده است.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی با اشاره به آغاز آیین های عزاداری ایام محرم در این شهرستان اضافه کرد: عزاداران حسینی در سوگواری‌های خود پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.