به گزارش ترجمان صبح و به نقل از ایرنا، اکبر بهنامجو  پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های  ساختمان اداری و مرکز رشد پارک علم و فناوری اردبیل اظهار کرد: برای توسعه و افزایش رشته‌های فنی، مهندسی در دانشگاه‌های استان موافقت وزارت علوم ضروری بوده  و انتظار از این وزارتخانه توجه به این مهم است.

وی با اشاره  به ضرورت توسعه فعالیت پارک علم و فناوری در استان بیان کرد: این پارک با همکاری دانشگاه‌های اردبیل در زمینه شرکت‌های دانش بنیان  خوب عمل کرده و در ماه‌های گذشته اختراعات خوبی در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا و مواد و ابزارهای ضدعفونی با حمایت پارک به ثبت رسید.

استاندار اردبیل با اشاره  به پیگیری تامین زمین ۱۰۰هکتاری برای توسعه و ایجاد ساختمان پارک علم و فناوری گفت: در حال حاضر مجوز صدور پروانه در پنجهکتار برای این پارک صادر شده ولی این میزان باید حداقل به ۲۰ هکتار افزایش یابد.

بهنامجو  با اشاره به اینکه ساختمان پارک علم و فناوری استان اردبیل نیازمند توسعه است گفت: امروز شروع عملیات اجرایی ساختمان پارک به متراژ ۵۰۰۰ متر مربع و کارگاه نوآوری پارک علم و فناوری اردبیل در ۶۵۰۰ متر مربع نوید بخش یک حرکت نو در استان است.

به گفته وی ، با آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها امید و نشاط بین جوانان نخبه و تحصیل کرده استان افزایش یافته و استان به سمت صنعتی شدن حرکت می‌کند.

او  با بیان اینکه دانشکده‌های فنی و پردیس زیر نظر دانشگاه محقق اردبیلی با راه اندازی رشته‌های جدید مورد نیاز در توسعه صنعت تاثیر گذار خواهد بود، گفت: با حمایتی که وزارت علوم از مراکز فناوری‌و  دانشکده‌های فنی دارد با افزایش رشته های خاص مورد نیاز بازار کار پذیرش دانشجو در این مقاطع افزایش می‌یابد.

وی افزود: اردبیل ظرفیت پذیرش هرگونه سرمایه‌گذاری در زمینه علمی و پژو هشی را دارد و برای توسعه علم و فناوری و توسعه کیفیت تحصیلی آماده هرگونه همکاری هستیم.

بهنامجو  با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و وزارت علوم در ارتقای کیفی تحصیلات تلاش کنند، افزود: توانمندی مدیریتی در دانشگاه ها و مراکز رشد و فناوری بسیار مهم است و برای ارتقای کیفی دانشگاه های موجود تجهیز امکانات آزمایشگاهی لازم و ضروری است.