به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم درادامه اظهارداشت: یکی از سازمانهای محبوب دلهای مردم اورژانس می باشد که توفیق خدمت به مردم رادارد و این قشر ایثارگر در خط مقدم حوزه سلامت روزانه جان انسانهای زیادی را از مرگ حتمی نجات می دهند و طبق آیه ۳۲ سوره مائده هرکس انسانی را از مرگ نجات دهد گویا همه مردم را از مرگ نجات داده است.

وی اظهارداشت: فعالیت جهادی حوزه اورژانس پیش بیمارستانی در این ایام که با کرونا درگیرهستیم و چه بسا خانواده ای با ترس از کرونا نزدیک عزیزترین فردش نمی رود ولی اورژانسی های فداکار با سعه صدر اقدامات درمانی را برای بیماران کرونائی انجام می دهندو در این راه تعدادی از عزیزان مبتلا و بستری و تعدادی هم شهید مدافع سلامت شده اند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان شد: ترافیک ، مزاحمت های تلفنی و کمبود نیروی انسانی ، دخالت در امور فوریت های پزشکی در ماموریت ها از چالشها و مشکلات اورژانس پیش بیمارستانی میباشد که امید است با افزایش آگاهی مردم و کارهای فرهنگی و همت دولتمردان حل و فصل شود.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم درخصوص سختی کار اورژانس گفت: تکنسینهای اورژانس فشار کاری جسمی و روحی زیادی تحمل می کنندو همیشه عارضه برای خودشان وجود دارد و بعلت نبود استراحت کافی و استرس کاری زیاد در معرض خطر هستند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه اورژانس زیبائیهای خاص خودش رادارد گفت:نجات جان و حس خوشایند ناشی از آن با هیچ خوشحالی در دنیا قابل مقایسه نیست و قطعا پاداش الهی دارد.

وی در ادامه بیاناتشان از زحمات پرسنل اورژانس در نجات جان مادران باردار تقدیر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بعد از شنیدن گزارش و اقدامات اورژانس توسط دکتر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشگاه و دکتر فرزاد رحمانی رئیس اورژانس دانشگاه ضمن اظهاررضایت و تقدیر از عملکرد حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه بیان داشت: با شنیدن این اقدامات خستگی روزانه از وجودم رفت و این اقدامات نجات بخش مایه خوشحالی و آرامش است.

در این دیدار که عصر روز دوشنبه ۲۴/۶/۹۹ به مناسبت چهل و پنجمین سالروز تاسیس اورژانس در کشور و باحضور قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی دکترطاهراقدم، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه دکتر رحمانی و حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا آذری امام جماعت اورژانس و برخی مسئولین و پرسنل اورژانس انجام شد.

طاهر اقدم گزارشی از اقدامات در خصوص کد ۷۲۴ (ویژه بیماران مغزی) و فعال شدن کد و تسریع در شروع اقدامات و تعامل اورزانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی و کد ۲۴۷(ویژه بیماران قلبی) و انتقال سریع بیماران به کت لب و کاهش مرگ و مرگ ومیر اشاره و از زحمات پرسنل اورزانس قدردانی کرد.

رحمانی گزارش مبسوطی از اقدامات در خصوص تجهیز آمبولانس به تله مدیسین ،اقدامات در فاز آمادگی بحران ،وضعیت موجود و کمبودها خدمت امام جمعه ارائه کرد.