به گزارش ترجمان صبح، سرمربی تراکتور که در دیدار فینال جام حذفی به دلیل درگیری‌های ایجاد شده در کنار زمین از سوی موعود بنیادی‌فر از زمین اخراج شد و با توجه به گزارشی که ناظر بازی به فدراسیون ارسال کرد پرونده او در کمیته انضباطی مورد بحث و تبادل قرار گرفت و در طول این مدت گمانه‌زنی‌ها خبر از محرومیت سنگین وی می‌داد.

ماجرا به قدری جدی بود که سیگنال‌های این محرومیت از فدراسیون به باشگاه تراکتور و خود الهامی رسیده بود و باعث شد سرمربی تراکتور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اشاره‌ای به این موضوع داشته باشد و تصمیم به خداحافظی از سرخپوشان تبریزی بگیرد. پستی که خیلی سریع از صفحه او حذف شد و بعداً عنوان شد به حساب کاربری او نفوذ شده است که البته این یک توجیه بود.

چندی بعد عباس الیاسی، رئیس هیات مدیره باشگاه تراکتور در برنامه زنده تلویزیونی از کمیته انضباطی خواست تا اجازه ادامه همکاری باشگاه با الهامی را بدهد و او هم غیر مستقیم احتمال محرومیت سنگین سرمربی این تیم را تایید کرد تا بحث به شکل جدی‌تری دنبال شود.

بیشتر بخوانید؛
ادعای یک رسانه: فرهادِ استقلال سرمربی تراکتور می‌شود
بمب‌های خبری مالک باشگاه تراکتور در راه است؟ + عکس
مخالفت باشگاه تراکتور با پیوستن بازیکن تیمش به تیم یونانی

حالا از فدراسیون خبر می‌رسد که کمیته انضباطی حکم محرومیت الهامی را صادر کرده و سرمربی تراکتور با محرومیتی ۶ ماهه (احتمالاً تا نیم فصل لیگ بیستم) مواجه شده است.

محرومیت سنگین الهامی بر اساس ماده ۵۵ بند ب آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال اعمال شده است.

این محرومیت قطعاً به همکاری الهامی با تراکتور پایان خواهد داد و به همین دلیل است که باشگاه تبریزی حتی منتظر اعلام حکم هم نشده و پیش از آن با گزینه های مختلف برای جانشینی الهامی وارد مذاکره شده و نام چند مربی شناخته شده به عنوان گزینه هدایت تراکتور در رسانه‌های مطرح شد.

الهامی با پشتوانه قهرمان کردن تراکتور در جام حذفی می‌توانست فصل جدید هم روی نیمکت تراکتوری‌ها حضور داشته باشد ولی این حکم سنگین مانع از این اتفاق برای او شد.