به گزارش ترجمان صبح، در پیام روز چهارشنبه حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم آمده است: حادثه تلخ خیابان طالقانی و غم از دست دادن نوجوان تبریزی، قلب هایمان را جریحه دار و غرق در غم و اندوه کرد.

در این پیام اضافه شده است: ضمن ابراز همدری و عرض تسلیت به خانواده محترم و داغدار این فرزند عزیزمان؛ از مسوولان دستگاه قضاء می خواهم با بررسی ابعاد دقیق حادثه، افراد مقصر در این موضوع را شناسایی کرده و با هرگونه سهل انگاری صورت گرفته برخورد جدی داشته باشند.

امام جمعه تبریز در پیام خود تاکید کرده است: به طور یقین بی توجهی به نکات ایمنی و حفاظتی از سوی متولیان و دستگاه های ذیربط در این حادثه غیر قابل گذشت و چشم پوشی است.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز نیز در واکنش به حادثه دیروز خیابان طالقانی تبریز و فوت نوجوان تبریزی به خبرنگاران گفت: حادثه خیابان طالقانی با جدیت پیگیری می‌شود و به نیروی انتظامی دستور حضور در محل و بررسی دقیق علت حادثه داده شد تا وضعیت کانال از حیث رعایت نکات ایمنی و حفاظتی مستندسازی شود.

بابک محبوب علیلو افزود: با هرگونه سهل انگاری و قصور در این حادثه برخورد جدی خواهد شود.

فرماندار شهرستان تبریز نیز با حضور در صحنه حادثه در این خصوص به خبرنگاران گفت: با مسببین فوت کودک ١١ ساله، برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

بهروز مهدوی ضمن دلجویی و ابراز همدردی با خانواده کودک فوت شده، شهردار منطقه را مکلف کرد اطراف کانال را ایمن سازی و فنس کشی کرده و پروژه را سریعا تمام کند.

وی تاکید کرد: همه پروژه های عمرانی که در سطح کلانشهر تبریز اجرا می شود باید اصول ایمنی و مراقبت را مورد توجه قرار داده و به صورت کامل رعایت کنند و در صورت بروز هر حادثه ای، مسوول مربوطه باید پاسخگوی سهل انگاری خود باشد.

گفتنی است سه شنبه شب کودکی ۱۱ ساله، به داخل کانالی که توسط شهرداری تبریز جهت اجرای پروژه ایجاد شده است، سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

بر اساس اعلام روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی و همچنین روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تبریز، با وجود تماس با این دو مرکز برای امداد رسانی، کودک توسط افراد حاضر در محل و قبل از رسیدن نیروهای امدادی از کانال بیرون کشیده و سپس به بیمارستان منتقل شده بود اما به دلیل شدت جراحات وارده این کودک جان خود را از دست داد.