به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام سالار سنجری با شاره به نقش مرحوم حاج فیروز زیرک کار در شعر و مداحی عاشورایی عنوان کرد: مرحوم فخرالذاکرین خود را به مداحی و عاشقی اهل بیت وقف کرده بود و با آن زندگی می کرد، وی نمونه بارز خادمی به اهل بیت و سیدالشهدا بود.

وی افزود: حاج فیروز زیرک کار از همان کودکی با سیره اهل بیت آشنا شده بود، به همین دلیل چون به صراحت کامل روضه را هضم کرده بود به شکلی مدح و روضه خوانی می کرد که مخاطبان را تحت تاثیر می گذاشت.

امام جمعه جلفا اظهار کرد: اثر فخرالذاکرین در روضه و شعر آیینی غیر قابل انکار بوده، همچنین افتخار مداحی ترک زبانان در سطح کشور است، یاد و خاطر این مرحوم همیشه در یاد ها و زبان ها خواهد ماند.

حجت الاسلام سنجری ادامه داد: قالب و چارچوب های اشعار فخرالذاکرین فارغ از معنا و مفهوم اصلی دارای محتوای باارزش و قابل تامل است.

وی در ادامه ابراز کرد: از خصوصیات ویژه ی حاج فیروز می توان به روضه خوانی بسیار دلنشین و کاملا متناسب با وقایع عاشورایی اشاره کرد.

حجت الاسلام سنجری در پایان خاطر نشان کرد: حاج فیروز وقایع عاشورایی را چنان بازگو می کرد که همه مخاطبان تحت تاثیر قرار می گرفتند.