به گزارش ترجمان صبح، شهرام دبیری در حاشیه بازدید از شرکت ایریکو با بیان اینکه حمل و نقل ترکیبی همواره جزو اولویت های شورای شهر تبریز بوده، گفت: تلاش داریم حمل و نقل ترکیبی در سال آینده در شهر تبریز تکمیل شود.

او افزود: علاوه بر اتوبوس و مترو در پی راه اندازی خط تراموا و قطارهای شهری حومه ای هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز بازدید از شرکت ایریکو را سازنده دانست و اظهار داشت: از تمام مسئولان استانی که پیگیر حفظ سهمیه واگن ناوگان مترو تبریز هستند تشکر می‌کنم و از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنیم موضوع اختصاص سهمیه ناوگان مترو تبریز را به جد پیگیری کنند.

دبیری هدف از بازدید شرکت ایریکو را بهسازی و توسعه واگن های مترو تبریز اعلام کرد و گفت: با برنامه ریزی که انجام دادیم امیدواریم با دریافت واگن های جدید زمان انتظار در ایستگاه های مترو کاهش یابد.

او افزود: تلاش ما این است سال آینده شاهد تکمیل حمل و نقل ترکیبی در شهر تبریز باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه اجرای خط مترو بسیار پرهزینه است گفت: در کنار خط مترو باید اتوبوس، تراموا و مینی بوس در داخل شهر به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، دبیری افزود: آقای استاندار پیگیر راه اندازی و توسعه خطوط ریلی حومه ای شهر تبریز هستند و با این اقدام می توانیم شاهد کاهش ترافیک شهری و کاهش آلودگی هوا باشیم.