به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، علی یوسف زاده روز یکشنبه در بازدید از عملیات آسفالت‌ریزی بخشی از این پروژه افزود: آسفالت‌ریزی  ۱۰ کیلومتر  هم‌اکنون با شتاب بیشتری در دست اجرا است و عملیات روسازی و ابنیه ای فنی هشت کیلومتر باقی مانده نیز در حال اجرا بوده و  در صورت مساعد بودن هوا عملیات آسفالت در اوایل سال ۱۴۰۰ پایان و کل  ۸۵ کیلومتر مسیر بطور کامل  زیر بار ترافیک می‌رود.

اکبر صمدی فرماندار مشگین شهر هم  گفت: احداث باند دوم بزرگراه مشگین شهر- اردبیل جزو مطالبات مردم بوده و تلاش می‌شود این پروژه شتاب بگبرد.

وی افزود: ۱۰کیلومتر از باند دوم بزرگراه مشگین شهر- اردبیل حدفاصل روستای اربابکندی و روستای پیرازمیان آسفالت‌ریزی می‌شود.

صمدی گفت: خوشبختانه امسال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور ی  به استان اردبیل اعتبار قابل توجهی به این پروژه اختصاص یافته است که درصورت مساعد بودن شرایط جوی این پروژه اوایل سال آینده تکمیل خواهد شد.

فرماندار مشگین شهر بیان کرد: طول بزرگراه مشگین شهر- اردبیل ۸۵ کیلومتر است که ۴۲ کیلومتر آن در گذشته به بهره برداری رسیده و در جریان سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل ۲۵ کیلومتر دیگر افتتاح و بقیه مسیر به طول ۱۸ کیلومتر در دست اجرا است.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.