به گزارش ترجمان صبح، هادی طباطبایی روز یکشنبه در جلسه ستاد اربعین آذربایجان‌غربی اظهار داشت: امسال راهپیمایی اربعین نداریم و باید از حرکت موکب داران نیز به سمت مرزها جلوگیری شود.

وی با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی دقیق در این راستا، ادامه داد: مردم به  شایعات و مطالب طرح شده در فضای مجازی و سایت‌های غیرمعتبر توجه نکنند که البته برای جلوگیری از این امر، باید اطلاعات دقیق در خصوص این موضوع در اختیار مردم قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: باید برنامه‌های فرهنگی متناسب با اربعین حسینی در سطح شهر و به‌صورت مجازی برگزار شود و حال و هوای شهر چهره حسینی بگیرد.

مسوول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در آذربایجان‌غربی گفت: باید برنامه‌های فرهنگی متناسب با اربعین در دستگاه‌های اجرایی سطح استان برگزار شود تا فضای اربعین در جامعه گسترش یابد.

حجت‌الاسلام اسد میرزایی تاکید کرد: منازل مردم خودشان هر کدام به تنهایی حسینیه‌ها عزاداری اربعین هستند و می‌توان با اجرای برنامه‌های مختلف در فضای مجازی این حسینیه‌ها را فعال و پرشور کرد.

١٧ مهر  مصادف با روز اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و به دلیل شیوع کرونا و با هدف جلوگیری از گسترش این ویروس، راهپیمایی اربعین ۹۹ در ایران و عراق لغو شده است./ایرنا