به گزارش ترجمان صبح، علیرضا بایرام زاده به مناسبت روز جهانی گردشگری، اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه به دنبال شیوع ویروس کووید-۱۹ برنامه‌های هفته گردشگری استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: طی این هفته نشستی تخصصی و صمیمانه با تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری در راستای بررسی مسائل و تفویض اختیار به تشکل‌های فعال این حوزه برگزار خواهد شد.

وی از انعقاد دو تفاهم نامه همکاری طی این هفته خبر داد و گفت: طی این هفته تفاهم نامه همکاری مابین این اداره کل، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در جهت توسعه گردشگری روستایی و همچنین در راستای اشاعه و تقویت فرهنگ دفاع مقدس و تقویت گردشگری تعالی بخش با بهره گیری از ظرفیت‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس استان، تفاهم نامه‌ای مشترک با سپاه عاشورا منعقد خواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری استان همچنین از اتمام اقدامات انجام شده در حوزه دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات و فیلم‌های مستند جاذبه‌های گردشگری استان که در سال ۹۹ تهیه و تولید شده‌اند، طی هفته گردشگری خبر داد.

وی در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزش مجازی گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: طی این هفته شش دوره آموزش مجازی تخصصی گردشگری در بخش‌های گردشگری غذایی، توسعه گردشگری روستایی، بازاریابی دیجیتالی و … برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، وی در خاتمه از افتتاح شش مرکز گردشگری کشاورزی و هتل در استان طی هفته جاری خبر داد و گفت: از بخش گردشگری نمایشگاه مجازی ایپک اکسپو، طرح (QR Code) موزه‌های قاجار و آذربایجان و همچنین دو استارت آپ گردشگری نیز رونمایی خواهد شد.