به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، علیار راستگو در جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان از کاهش حساسیت مردم استان نسبت به بیماری کرونا و کاهش نسبی رعایت پروتکل های بهداشتی انتقاد کرد و ادامه داد: از صدا و سیما و رسانه‌های استانی انتظار داریم فعالیت‌های آگاهسازی و پیشگیرانه خود با محوریت بیماری کرونا را افزایش دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تامین سلامت مردم، اصلی‌ترین اولویت ماست ابراز کرد: با هر فردی که سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد باید برخورد شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان گفت: متاسفانه تا به امروز هیچ درمانی برای ویروس کویید ۱۹ کشف نشده و رعایت بهداشت فردی و پروتکل‌های بهداشتی، تنها راهکار برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در ادارات استان نزدیک به ۸۰ درصد است ادامه داد: این آمار، قابل قبول نیست و باید ۱۰۰ درصد افراد شاغل در ادارات، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا نیز هرگونه ارائه خدمات به مراجعه کنندگان فاقد ماسک در ادارات ممنوع است و هر یک از مسئولان ادارات بر خلاف این مصوبه عمل کند در برابر قانون پاسخگو خواهد بود.