به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام احمد حمیدی با بیان این‌که در حال حاضر یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگی شهرداری تبریز، گسترش ورزش همگانی است، اظهار کرد: در این زمینه ۳۲۰ پارک داریم که پتانسیل استفاده برای طرح‌های مطرح شده در ورزش همگانی را دارد؛ همچنین ۲۲ سالن ورزشی، دو استخر، ۳۲ زمین چمن مصنوعی و بیش از ۱۵۰ ست ورزشی در فضاهای باز موجود است که همه این امکانات در اختیار شهروندان قرار دارد.

وی ادامه داد: البته با وضعیتی که در حال حاضر کرونا به وجود آورده، محدودیت‌هایی ایجاد شده است و همه دستگاه‌ها باید برای گسترش ورزش همگانی تلاش کنند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، طرح «شفا» مخفف شهرهای فعال ایران است که به دنبال طراحی و بازسازی شهر به سمتی است که از فعالیت‌های فیزیکی شهروندان حمایت کند. شهر فعال شهری است که برای تمام اقشار زیرساخت، برنامه‌های مشارکت و کارهای آموزشی را توسط شهردار داشته باشد.

این طرح با هماهنگی کمیسیون کلان‌شهرها و مشارکت محوری شهرداران اجرایی می‌شود و به سمت اخذ استانداردهای لازم در شهرها حرکت و با ایجاد انگیزه برای شهرداران در تلاش است تا زیرساخت‌های توسعه فعالیت بدنی در پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه سواری و سایر رشته‌ها را توسعه دهد. این پروژه شهرداران را به سمت طراحی و ساخت شهر فعال تشویق می‌کند.