به گزارش ترجمان صبح، احداث ایستگاه‌های کتاب در مجتمع‌های مسکونی طرح جدید شهرداری در توسعه کتابخوانی  و افزایش سرانه مطالعه شهر تبریز است.

در مرحله اول ۵۰ ایستگاه در مجتمع ه‌ای مسکونی شهر احداث می شود که امروز یکی از این ایستگاه‌ها در مجتمع مسکونی فردوس به صورت نمادین رونمایی شد.

همچنین در این آیین از پوستر مسابقه کتابخوانی «محمد رحمت للعالمین» نیز توسط شهردار تبریز رونمایی شد.

ایرج شهین‌باهرشهردار تبریز در حاشیه آیین رونمایی از ایستگاه کتاب در مجتمع فردوس گفت: یکی از شاخص‌های پیشرفت جوامع کتابخوانی و مطالعه است که متأسفانه میانگین آن در شهر و کشور ما پایین است.
وی افزود: حوزه فرهنگی یکی از مهمترین حوزه‌هایی است که شهرداری تبریز در کنار سایر دستگاه‌ها فعالیت جدی در آن دارد و تلاش داریم سرانه مطالعه و کتابخوانی در شهر را افزایش دهیم.
او افزود: به این منظور ایستگاه‌های کتاب  را در مجتمع‌های مسکونی نصب کرده و کتاب‌های آن را به صورت مستمر شارژ می‌کنیم.
شهردار تبریز با اشاره به تعداد ایستگاه‌های کتاب در مجتمع‌های مسکونی اظهار داشت: سعی داریم در قدم اول در ۵۰ مجتمع مسکونی این کتابخانه های سیار را افتتاح کنیم و در ادامه این کار را به تمامی مجتمع های مسکونی شهر تسری دهیم.
وی اظهار کرد: این کتابخانه‌ها می تواند انگیزه‌ای برای ساکنین مجتمع‌های مسکونی برای افزایش مطالعه باشد که تأثیری مهم در زندگی و روابط اجتماعی ما دارد.
شهین‌باهر با اشاره به موضوع کتاب‌های ارائه شده در  ایستگاه‌های کتاب نیز گفت:  کتاب‌های ارائه شده در این ایستگاه‌ ها بیشتر عمومی و متناسب برای سنین مختلف است .
وی افزود: کتابهایی با موضوعات فرهنگ شهرنشینی و حقوق شهروندی نیز در این کتابخانه ها ارائه شده است .