به گزارش ترجمان صبح، رحیم ملاحسینی  با اعلام این خبر گفت: رسالت بسیج امروز این را ایجاب می کند که در شرایط ویروس کرونا، به کمک مردم بیاید و مدافعان سلامت را همراهی کند.

او ادامه داد: خودروی بزرگ سیار سازمان بسیج شهرداری تبریز نیز در راستای اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا و قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا شهرداری تبریز راه اندازی شده است.

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز در خصوص نحوه فعالیت این خودرو گفت: این خودرو بصورت سیار در کوچه و خیابان های شهر حرکت می کند و به شهروندانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، در قالب امر به معروف تذکر می دهد.

او افزود: این خودرو همچنین به کسانی که ماسک ندارند، ماسک تحویل می دهد تا از این طریق مانع از شیوع و گسترش ویروس کرونا شویم.

ملاحسینی گفت: فعالیت این خودرو از دیروز آغاز شده و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و در این مدت به تمام محلات، کوچه ها و خیابان های شهر خواهد رفت.

او با اشاره به اینکه پایگاه های مقاومت و بسیجیان شهرداری، عضو قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا شهرداری تبریز هستند، گفت: بسیجیان ما در شهرداری های مناطق نیز فعالیت هایی بصورت انفرادی دارند و در ضدعفونی بهضی معابر و ایستگاه ها کمک می کنند.

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز بیان کرد: امروز تفاهمنامه ای با سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی منعقد شد که بر این اساس سازمان بسیج در راستای ضدعفونی ایستگاه های قطار شهری و اتوبوس ها، پخش ماسک و تذکر در رعایت فاصله گذاری اجتماعی دیگر سازمان ها را همراهی خواهد کرد.