به گزارش ترجمان صبح،  داود پرهیزکار درباره نشست امروز (چهارشنبه) هیئت ‌رئیسه سازمان لیگ فوتسال گفت: با پیگیری چند ماه اخیر، موفق به اخذ مجوز برگزاری مسابقات فوتسال کشور شدیم و با وجود سه ماه وقفه‌ای که به این دلایل رخ داد، در نهایت با اخذ مجوز، امروز جلسه‌ای با حضور دبیرکل فدراسیون برگزار کردیم و قرار شد که لیگ برتر فوتسال آقایان ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۲۶ آذرماه آغاز شود.

وی افزود: مسابقات لیگ تا ۱۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز بازیکنان در اختیار تیم ملی خواهند بود. ادامه مسابقات با ۱۰ تیم نهایی برای تعیین شش تیم نخست و چهار تیم دیگر، پس از بازی‌های آسیایی برگزار خواهد شد.

پرهیزکار ادامه داد: به هر حال ما ۳ فروردین بازی‌های قهرمانی آسیا را داریم و لغو مسابقات لیگ، لطمه زیادی به جامعه فوتسال کشور و تیم ملی می‌زد؛ آن هم در شرایطی که مسابقات قهرمانی آسیا چندین بار به تعویق افتاده و اردوهای ما هر بار نیازمند برنامه‌ریزی مجدد شد. دو فیفادی در بهمن و اسفند ماه داریم و‌ تلاش می‌کنیم حداکثر بهره را از این دو فرصت ببریم.

لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور در فصل جدید، در ۲ گروه هفت تیمی برگزار می‌شود که تیم‌ها به صورت رفت و برگشت باید با یکدیگر بازی کنند.

مس سونگون ورزقان تنها نماینده آذربایجان در این رقابت‌ها با تیم‌های سن ایچ ساوه، فرش آرای مشهد، ملی حفاری اهواز، هایپر شاهین شهر، مقاومت البرز و فودکا تهران هم گروه شده است. تیم ورزقانی علاوه بر حضور در لیگ برتر، باید به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی نیز حضور پیدا کند.

بیشتر بخوانید؛
بدهی شش میلیاردی نجفی روی دست کافی!
تمرینات مس سونگون با سرمربی جدید آغاز می‌شود