رئیس ستاد برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی:  از برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی سراسر کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت‌الاسلام مظفری با اعلام این خبر گفت: چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی با حضور ۲۳۳ شرکت کننده از ۳۱ استان کشور به مدت دو روز از ۱۷ اسفند ماه در تبریز برگزار خواهد شد.
رئیس دادگستری آذربایجان شرقی گفت: چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی ۱۷ اسفند در تبریز آغاز می‌شود و در اولین روز این دوره از مسابقات نفرات برتر شناسایی خواهند شد و در روز دوم و اختتامیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.
حجت‌الاسلام حکمت‌علی مظفری با اشاره به توجه رئیس قوه قضائیه به مسائل فرهنگی و پیشگیری از جرائم، ابراز داشت: کارکنان دادگستری به سبب وظیفه‌ای که بر عهده دارند به‌صورت مستمر در معرض انواع تهدیدها هستند و مشکلات مراجعین به آنان منتقل می‌شود.
وی ادامه داد: عده‌ای برای رسیدن به خواسته‌های خود درصدد نفوذ به کارکنان می‌باشند که این امر شامل آسیب‌های مالی و اخلاقی می‌شود، بنابراین توجه به مسائل فرهنگی و ارتقاء روحیه‌ی مقاومت کارکنان همواره جزو دغدغه‌های مقامات ارشد قضایی بوده است.
وی افزود: ستاد برگزاری مسابقات از یک ماه قبل به‌صورت رسمی کار خود را آغاز کرده و کمیته‌های فنی و اجرایی، اطلاع‌رسانی، تشریفات، فناوری اطلاعات و امنیتی به‌منظور انجام هماهنگی‌های لازم و برگزاری شایسته‌ی مسابقات قرآنی تشکیل یافته‌اند.
رئیس ستاد برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی برای اولین بار میزبان چنین مسابقه‌ی ملی شده است، تصریح کرد: ۲۳۳ نفر در این دوره به رقابت می‌پردازند که از این میان ۲۱۰ نفر متسابقین عادی و ۳۲ تَن نفرات برتر دوره‌های قبل هستند.
وی خاطرنشان ساخت: ۱۱۶ نفر از شرکت کنندگان در این مسابقه بزرگ قرآنی مرد و مابقی زن هستند که در هفت رشته‌ی مفاهیم، حفظ موضوعی، قرائت، ترتیل، حفظ جزئی و حفظ کل قرآن کریم با یکدیگر رقابت می‌کنند.
حجت‌الاسلام مظفری تعداد شرکت‌کنندگان آذربایجان‌شرقی در این مسابقات را ۷ نفر اعلام کرد و بیان داشت: مسابقات در دو گروه سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود که در آن کارکنان قضایی، اداری، قضات و خانواده‌های آنان و سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه اعم از سازمان ثبت، بازرسی کل کشور، زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی، تعزیرات حکومتی، پزشکی قانونی، نیروهای قضایی نیروهای مسلح و شوراهای حل اختلاف شرکت خواهند داشت.
رئیس ستاد برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قضایی در پایان سخنانش با اعلام اینکه هتل کایا محل اسکان و برگزاری این مسابقات خواهد بود، اظهار داشت: مراسم افتتاحیه صبح روز چهارشنبه با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار می‌شود و روز چهارشنبه با سخنرانی دادستان کل کشور به‌پایان می‌رسد؛ در این دوره از مسابقات ۱۷ داور بین‌المللی حضور خواهند داشت و نفرات شرکت‌کننده به‌صورت همزمان در ۷ سالن مجزا به رقابت خواهند پرداخت.