معاون استاندار و فرماندار مراغه گفت: با اتمام ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر تعداد نفرات ثبت نامی به ۵۹ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، ظفر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اعلام اتمام ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی در حوزه مراغه و عجب‌شیر اظهار داشت:  پس از گذشت هفت روز از آغاز ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، ۵۹ نفر داوطلب رقابت در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر شدند.

وی افزود: از این تعداد ۴۵ نفر با حضور در ستاد انتخابات مراغه و ۱۴ نفر با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در انتخابات نام مویسی کردند.
محمدی خاطرنشان کرد: از این بین ۵۶ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند که درحال حاضر با انصراف ۱۱ نفر ثبت‌نام شده مجموع ثبت نامی داوطلبان به ۵۸ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد:  پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی، بر اساس قانون انتخابات، صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتخابات میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه اصفهان، مراغه، اهر و بندرلنگه در روز ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌شود. پس از پیروزی مرحوم محمدعلی حسین‌زاده در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر، با فوت وی در روز تحلیف، این شهرستان بدون نماینده ماند تا در میان‌دوره‌ای به همراه حوزه انتخابیه اهر و هریس در آذربایجان شرقی تکلیف نماینده خود را مشخص کنند.

تسنیم