فرماندار ملکان در جریان آغاز عملیات اجرایی یک واحد مدرسه خیرساز در این شهرستان از وجود ۸ مدرسه کانکسی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محمدباقر خانی روز یکشنبه در این آئین با اشاره به فرسوده بودن بیش از ۷۰درصد مدارس این شهرستان با عمر بالای ۳۰ سال، بر تداوم احداث مدرسه توسط خیران تاکید کرد.
وی با بیان اینکه بدون کمک خیران، دولت به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست، افزود: هنوز ۸باب مدرسه در این شهرستان در روستایی با فاصله کم از شهر با کانیکس اداره می شود که زمستان های بسیار سرد و در فصول گرم شدت گرما دانش آموزان را آزار می دهد.
وی اعلام کرد: امسال ۳باب مدرسه خیرساز در شهرستان ملکان با ۱۲میلیارد ریال احداث و به آموزش و پرورش تحویل شده است.
اکبر عباسی فرزند مرحوم حاج رحیم عباسی، سازنده این مدرسه هم هدف از ساخت این مدرسه را عمل به وصیت پدر مبنی بر گسترش علم و دانش دانست و گفت: مرحوم پدرم همیشه توصیه می کرد که بهترین راه مبارزه با فساد و ناهنجاری اجتماعی توجه به مدرسه و تعلیم و تربیت است.
وی افزود: حال که بخشی از آرزو و وصیت پدر را بجای می آورم تصمیم دارم در سایر نقاط شهرستان ملکان نیز به اتفاق ملکانی های مقیم تهران کار مدرسه سازی را ادامه دهم تا مشکل فضاهای آموزشی در این شهرستان حل شود.
بنا به این گزارش، مدرسه ۶کلاسه خیرساز مرحوم حاج رحیم عباسی با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و با اعتبار ۸میلیارد ریال احداث خواهد شد.
حاج اکبر عباسی خیر ملکانی تامین جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد، ساخت مسکن محرومان، احداث یک باب مدرسه در روستای سرملو، تجهیز مدارس شبانه روزی به تشک را در کارنامه کارهای نیک و خداپسندانه خود دارد.
شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۵کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.
ایرنا