عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: امروز ایران هراسی در اقل ممکن است و شرایط امروز ما با شش یا هشت سال قبل که دایما به حمله نظامی تهدید می شدیم قابل قیاس نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در همایش روسای پلیس راهور ناجا با اشاره به رو به اتمام بودن سال، از انجام مأموریت خوب ناجا در ابعاد مختلف تقدیر کرد و اظهار داشت: آمار عملکرد این نیرو رو به جلو و مثبت بوده و این در حالی است که تنوع مأموریت‌های ناجا در ابعاد مختلف به حدی است که کمتر سازمان و دستگاهی تا این اندازه ماموریت متنوع دارد و این تعدد وظایف و تجربه عظیم مدیران آن سرمایه عظیم مدیریت در کشور است و همواره از نظر قدرت تصمیم‌گیری، تحلیل و دید جامع قابلیت بالایی دارند.

وزیرکشور گفت: یکی از خصایص فرماندهان ناجا و پرسنل این نیرو لزوم تصمیم‌گیری سریع در مقاطع و حوادث مختلف است و خدمت شما به مردم توفیق بسیار بزرگی است که نصیب شما شده است و باید از این جهت شاکر باشیم.

وی با تاکید بر لزوم خدمت مخلصانه از سوی همه مسئولان و فرماندهان گفت: وظیفه ما این است که با تلاش صادقانه و مخلصانه این انقلاب را به صاحب اصلی آن که امام عصر است برسانیم و باید در قبال تمام اعمال خود در این راه پاسخگو باشیم.

وضعیت کشور در حوزه‌های مختلف مطلوب است

رحمانی‌فضلی با مطلوب خواندن شرایط کشور در حوزه‌های مختلف گفت: الحمدالله توانستیم در حوزه بین الملل فشارهای سیاسی و نظامی را به فرصت تبدیل کنیم و امروز ایران هراسی در اقل ممکن است و شرایط امروز ما با شش یا هشت سال قبل که دایما به حمله نظامی تهدید می شدیم قابل قیاس نیست و در شرایط منطقه‌ای هم به عنوان یک نیروی موثر در منطقه حضور داریم و با اعتقادات دینی مبتنی بر کمک به مستضعفین، برای کمک به مردم کشورهای منطقه تلاش می کنیم؛ این در حالی است که در منطقه شاهد یک جنگ جهانی در ابعاد منطقه‌ای هستیم و نیروهای موثر دنیا از هر روشی استفاده می‌کنند و ما در این عرصه توانسته‌ایم در دل مردم مسلمان منطقه جا باز کنیم و این توجه مردم منطقه به ایران جایگاه کشورمان را بسیار ارتقا داده است و در مقابل امریکا به عنوان منفورترین نیرو حاصر در منطقه شناخته می‌شود و این یعنی ارزش‌های لیبرالی در منطقه بی ارزش شده است.

وی گفت: ما در داخل نیز به اعتراف دوست و دشمن بالاترین امنیت منطقه را داریم، آن هم از نوع امنیت پایدار که مبتنی بر وحدت مردم است و این وحدت مردم در منطقه علی رغم تنوع قومی و جغرافیایی زبانزد است که ما آن را مدیون اسلام و هدایت‌های رهبری هستیم؛ علاوه بر این موارد، انتخاباتی که در کشورمان برگزار می شود انتخابات واقعی است و احزاب فعال در ایران در مناسبات مختلف حضور با نشاط و آزادی دارند که نشانه نشاط سیاسی در کشور است.
وی گفت: حتی در حوزه سیاسی هم علی رغم تحریم ها و فشارهای سال های اخیر تورم را به حد قابل قبول رسانده‌ایم و با نسخه رهبری یقینا مشکل بیکاری و تورم حل می‌شود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ما آسیب‌ها و ضعف‌ها را نادیده نمی‌گیریم ولی در حوزه‌های مختلف ار جمله حوزه دانش‌های روز دنیا، دست برتر را داریم و در لبه علم روز قرار گرفته ایم و این ظرفیت‌ها می تواند مشکلات ما را به طور قطع از پیش رو بردارد.

وزیر کشور با اشاره به همگامی مردم با آرمان‌های دینی و ملی خاطرنشان کرد: مردم در برهه‌های مختلف این همگامی را داشتند و حتی در برهه‌هایی برخی نگرانی‌هایی در خصوص این همگامی مردم داشتند؛ مثلا در برهه‌ای برخی‌ها نگرانی در خصوص برگزاری فوتبال در دهه محرم را داشتند و حتی عده‌ای هم حرف از ملغی کردن این مسابقه زدند درحالی که اعتماد به مردم در آن برهه، توانست یک فوتبال عاشورایی ۱۰۰ هزار نفره را به مردم دنیا نشان داده و فرهنگ عاشورا را به دنیا نشان دادیم. لذا باید با امید و نشاط، اعتماد مردم را جلب کنیم. خب وظیفه ما در قبال رأیی که مردم به ما داده‌اند امیدبخشی به مردم است و این در حالی است که متاسفانه بعضی وقت ها با طرح مشکلات و سیاه نمایی، حس ناامیدی در مردم القا می شود.

وی با اشاره به حضور مقتدرانه ٢ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر حسینی در ایام اربعین ابراز امیدواری کرد که ماموران پلیس با اقتدار و رافت توامان، در طرح سفرهای نوروزی نیز حضور خواهند داشت. من در آخرین جلسه ای که با رهبری داشتم ایشان رضایت کامل از نیروی انتظامی داشتند و در عین حال توصیه کردند که باید برای ارتقای معیشت پرسنل پلیس تلاش شود.

تسنیم