به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در دیدار با پژوهشگران و اعضای هیات مدیره انجمن احیاگران امداد صنعت نانو اظهار کرد: به رغم اینکه سالهای متمادی است که بر ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید می شود ولی متاسفانه هر یک از این ۲ مسیر خود را طی می کند.

وی ادامه داد: اگر پیشرفتی در حوزه علم و فناوری داریم به وابسته فعالیت دانشگاه هاست و اگر امروز دشمنان نظام دانشمندان ما را ترور می کنند این نشان دهنده ترس دشمن از دانش و علم دانشگاهیان و دانشمندانمان است.

پورمحمدی با اشاره به تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه های استان، اظهار کرد: اگر حتی پنج درصد از علمی که در دانشگاه های ما تولید می شود در خدمت توسعه استان قرار گیرد وضعیت ما بسیار بهبود خواهد یافت .

وی با بیان اینکه در اقتصاد وابسته فشاری به دانشگاه ها وارد نمی شود، گفت: اکنون در شرایط تحریم توجه به تولید داخل بیش از گذشته است و موجب افزایش ارتباط بین دانشگاه و صنعت شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تولید علم پیشرفت‌های خوبی داشته ایم، افزود: در بحث فناوری باید کارهای بیشتری صورت گیرد و بتوانیم علم تولیدشده را به ثروت و محصول تبدیل کنیم.

وی بر توجه به مسائل و مشکلات جامعه در پژوهش‌های علمی و دانشگاهی تأکید کرد و گفت: پژوهش‌های علمی باید دردی از دردهای جامعه را حل‌وفصل کنند و برای این کار باید ارتباط دانشگاه با جامعه افزایش یابد.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه ارتباط بخش صنعت و تولید با دانشگاه باید بیشتر شود، افزود: باید تلاش کنیم تا بخش‌های اجرایی، تقاضامحور و دانشگاه‌ها مأموریت‌گرا شوند.