به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، هادی گلزاری با بیان اینکه دمنوش سکنجبین خاصیت های زیادی دارد و با توجه به نیاز بیمار و تشخیص درمانگر مورد مصرف قرار می گیرد، اظهار کرد: هرچه زیاده ‌روی در مصرف دمنوش سکنجبین داشته باشیم برای بدن مضر تلقی شده و این مضرات باعث ایجاد زخم روده می شود.

این کارشناس گیاهان دارویی مطرح کرد: دمنوش سکنجبین ترکیبات متفاوتی دارند که مصرف آن براساس فصول سال انجام می شود، با توجه به اینکه ترکیب اصلی این دمنوش از عسل و سرکه است.

وی افزود: افرادی که گرم مزاج هستند بهتر است از سکنجبین بذوری استفاده کنند چراکه باعث برطرف ساختن انسداد کبدی می شود اما به افرادی که با مشکلات معده و اعصاب روبرو هستند مصرف سکنجبین توصیه نمی شود.

گلزاری گفت: با وجود شرایط کنونی کرونایی و با آمدن فصل سرما بهتر است از دمنوش هایی که ترکیبات آنها از زعفران، رزماری، بابونه و آویشن است، استفاده کنیم و برای افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل سرما برگ گزنه را در سوپ ریخته و به مصرف برسانیم.

این کارشناس گیاهان دارویی در پایان اظهار کرد: توصیه اکید می شود از مصرف دمنوش سکنجبین برای رفع دردهای رحمی و عفونت خودداری شود.