به گزارش ترجمان صبح، پیست‌های اسکی سهند و پیام استان آذربایجان‌شرقی، تنها پیست‌های اسکی در این استان می‌باشند که سهند، بزرگ‌ترین پیست اسکی آذربایجان محسوب می‌شود.

چند روز پیش یکی از رسانه‌های آذربایجان در خصوص آخرین وضعیت پیست‌ اسکی سهند و پیام واقع در منطقه “یام” گزارشی منتشر کرده بود که ظاهرا بزرگ‌ترین پیست اسکی آذربایجان قرار است به‌زودی به بخش خصوصی واگذار شود.

در این خصوص، حسن دباغی‌نژاد دبیر هیئت اسکی این استان در گفت‌وگو با ترجمان صبح، ضمن تایید خبر فوق، گفت: بله این خبر کاملا صحت دارد و در حال حاضر مراحل اداری واگذار پیست اسکی سهند به یک بخش خصوصی در حال انجام است.

وی ادامه داد: سهند، بزرگ‌ترین پیست اسکی آذربایجان است که پتانسیل تبدیل شدن به یک مجموعه بسیار حرفه‌ای و بین‌المللی را دارد. پیست اسکی پیام نیز چندان جنبه حرفه‌ای نداشته و صرفا بحث آموزش اسکی و امور تفریحی را دارد.

دبیر هیئت اسکی افزود: رئیس فعلی هیئت اسکی تلاش‌های زیادی برای رفع عمده مسائل اسکی‌بازان انجام داده است. اما واقعا هزینه‌های تبدیل این مجموعه‌ها به یک مجموعه مناسب ورزشی بسیار بالا است و به همین علت نیز استانداری سعی بر این آمده است تا سهند را به یک بخش خصوصی واگذار کند.

دباغی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا یک شخص حقیقی حاضر به دریافت این مجموعه داشته است یا نه، مطرح کرد: بله در حال حاضر یکی از مالکان ارشد کشورمان که اصالت آذربایجانی نیز دارد و مجموعه تحت نظر وی نیز از تبریز هدایت می‌شود، اقدام به این موضوع کرده است.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: قطع به یقین سپردن پیست اسکی سهند به یک بخش خصوصی می‌تواند نتایج بسیار مثبت و خوبی داشته باشد. بخش خصوصی به راحتی می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی در این مجموعه داشته و بزرگ‌ترین پیست اسکی آذربایجان را تبدیل به یک مجموعه بین‌المللی کند.

بیشتر بخوانید؛
ملی حفاری اهواز گربه سیاه جدید مس سونگون!
ثبت رکورد ملی توسط بانوی تبریزی