به گزارش ترجمان صبح، رسانه‌های رسمی هر باشگاهی، پوشش دهنده اخبار صحیح، انتشار اخبار تیم و موضوعات رسمی باشگاه بوده و در خصوص اطلاع‌رسانی نیز، مدیریت روابط عمومی و امور رسانه‌ای نقش کلیدی را ایفا می‌کند.

ظاهرا این مقوله در باشگاه مس سونگون ورزقان کاملا متفاوت است. تیمی که ۳ فصل پیاپی قهرمانی ایران را از آن خود کرده و یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی در آسیا بر دوش خود می‌کشد، در خصوص موضوع رسانه رسمی باشگاه شرایط عجیبی دارد.

بعدا از روی کار آمدن “پیام‌رسان تلگرام” و “اینستاگرام”، عملا وب سایت باشگاه‌ها چندان بازخورد مثبتی نداشت و صفحات رسمی باشگاه‌ها در این ۲ شبکه اجتماعی در کشورمان، عمدتا وظیفه انتشار رسمی اخبار باشگاه را برعهده دارند. باشگاه مس سونگون نیز از این قافله دور نیست.

سایت رسمی باشگاه مس سونگون ورزقان نزدیک ۴ یا ۵ ماهی است که بروزرسانی نشده است و از سویی دیگر نیز، صفحات این باشگاه در شبکه‌های یادشده از رسالت اصلی و کاری خود به دور مانده است. رسانه رسمی باشگاه مس سونگون به جای انتشار اخبار این تیم یا اخبار حوزه مجتمع مس سونگون، به بازتاب اخبار صنایع ملی مس ایران پرداخته است. حتی شاید ممکن است که در جریان یک دیدار حساس این تیم در لیگ برتر فوتسال، یک خبر از مدیران میانی صنایع ملی مس ایران نیز منتشر شود.

بیشتر بخوانید؛
ملی حفاری اهواز گربه سیاه جدید مس سونگون!
قهرمان آسیا مقابل حفاری اهواز متوقف شد

هر چند مدیر روابط عمومی سابق این باشگاه در پاسخ به این موضوع مدعی شده است این سیاست، سیاست تصمیم‌گیری مدیر روابط عمومی صنایع ملی مس ایران است اما به نظر می‌رسد این سیاست باعث شده تا رسانه‌ رسمی باشگاه مس سونگون از هدف اصلی خود به دور بماند.

علاوه بر این موضوع، رسانه رسمی مس سونگون ورزقان نیز هیچ عملکرد مثبتی از خود به نمایش نگذاشته است. حتی در حساس‌ترین دیدارهای این تیم، یک گزارش مناسب از بازی یا گزارش تصویری اختصاصی استفاده نشده است که برای تیمی همانند مس سونگون، جای تعجب دارد.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در این خصوص، فعالیت تنها یک فرد در واحد روابط عمومی باشگاهی همانند مس سونگون می‌باشد. باشگاهی که در ۳ فصل پیاپی قهرمان ایران شده و قرار است به زودی به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی حضور پیدا کند، تنها یک نفر در واحد روابط عمومی فعالیت دارد.

مدیر روابط عمومی جدید این باشگاه نیز در دیدار این تیم ورزقانی مقابل راگا تهران که در سالن پورشریفی شهر تبریز برگزار شد، مدیر رسانه جدید این تیم چندان رفتار مناسبی با خبرنگاران نداشته است که می‌توان به این موضوع در گزارش‌های دیگر پرداخت کرد.