به گزارش ترجمان صبح، جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه شورای فنی استان با بیان اینکه اجرای قانون، اصلی‌ترین وظیفه مسوولان و روسای دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های عمرانی است، گفت: رعایت قوانین در مناقصه و مزایده‌ها نیز از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر رعایت دقیق مفاد شرایط پیمان و توجه به جوانب حقوقی موضوعات طرح‌های عمرانی، ادامه داد: واگذاری تمامی مناقصه‌ها به پیمانکاران بومی و بی‌توجهی به سایر متقاضیان پیمانکاری در استان ،خلاف قانون است.

وی افزود: در صورت مساوی بودن شرایط پیمانکاران بومی و غیربومی، پیمانکاران بومی استان در اولویت واگذاری طرحهای عمرانی،مزایده ها و مناقصه‌ها هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از ارائه مطالعات تخصصی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در این جلسه، گفت: حضور این مجموعه در کنار دستگاه‌های اجرایی، زمینه را برای تسریع در بهره برداری و همچنین ارتقا کیفیت طرحهای عمرانی استان، میسر می سازد.

رحمتی همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از یافته‌های جدید علمی و تکنولوژی در اجرای طرح ‌های عمرانی و اقداماتی همچون آسفالت تراشی و روسازی جاده‌ای اظهار کرد: همکاری عملیاتی و بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز علمی با دستگاه‌های اجرایی، می‌تواند نقش مهمی در تحقق این مهم و صرفه جویی در اجرای طرح‌ها داشته باشد.

وی ادامه داد: بی‌توجهی به تغییر روش و دیدگاه‌ها و همچنین استفاده از روش‌های سنتی، تحول چندانی در بخش‌های مختلف به دنبال نخواهد داشت.