یونس سرمستی کشتی‌گیر ملکانی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص علت خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی، اظهار داشت: متاسفانه من ۲ حادثه بسیار بدی را تجربه کردم. مصدومیت شدید پا و متاسفانه یک تصادف خیلی شدید داشتم که البته خدا را هزاران مرتبه شکر که الآن خیلی وضعیت بهتری دارم، به همین علت نیز پزشکان صلاح را بر این دادند که از دنیای حرفه‌ای کشتی خداحافظی کنم.

مشاور رئیس هیئت کشتی آذربایجان‌شرقی، عنوان داشت: به هرحال من خودم را فرزند کشتی کشورم می‌دانم و به همین علت نیز در حال حاضر به عنوان مشاور رئیس هیئت و نائب رئیس کمیته استعدادیابی استان فعالیت دارم.

وی ادامه داد: در این مدت نیز هیئت کشتی تلاش کرده است تا برخی اقدامات راهبردی از جمله، نشست‌های مختلف با مربیان، اعضای هیئت، مسئولان شهری، ائمه جمعه محترم، شهردار و حتی فرمانداران محترم دیدار و گفت‌وگو داشتیم تا در راستای ترویج و اشاعه کشتی استان بیشتر ایفای نقش کنیم.

کشتی‌گیر سابق تیم ملی که عناوین قهرمانی آسیایی و بین‌المللی نیز در کارنامه خود دارد، مطرح کرد: ما یک تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش در راستای کشف استعدادهای استان منعقد کردیم تا بتوانند کمک حال کشتی آذربایجان‌شرقی باشند. چون سعی بر این است که روی تیم‌های پایه نیز تمام تلاشمان را انجام دهیم.

سرمستی افزود: برای دهه مبارک فجر نیز برنامه‌های بسیار خوبی ترتیب دیده شده است و به زودی سالن کشتی میثاق تبریز را به همت مسئولین افتتاح خواهیم کرد. در رابطه با سالن‌های کشتی نیز برنامه‌های متعددی از جمله ساخت و تجهیز آن‌ها مدنظر داریم که مطمئنا بسیار خوب خواهد شد.

وی در رابطه با چگونگی حمایت هیئت کشتی از پهلون پرویز هادی به عنوان نماینده استان در تیم ملی و رقابت‌های آسیایی و جهانی، گفت: پهلون پرویز هادی از افتخارات کشتی کشورمان است. یکی از افتخارات بنده نیز دوستی با چنین پهلوان بزرگی است و مطمئن باشید که هیئت کشتی تمام تلاش و پتانسیلش را به‌کار می‌گیرد تا از پهلوان شایسته و ارزشمند آذربایجان در مسیر انتخابی المپیک حمایت کند.

پرویز هادی

مشاور رئیس هیئت کشتی آذربایجان‌شرقی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: هیئت کشتی بدون هیچ چون و چرایی از پهلوان نامدار استان، پرویز هادی تمام و کمال حمایت می‌کند و نظر شخص علی علیزاده رئیس هیئت نیز حمایت همه جانبه از پهلوان استانمان است. امیدوارم با حمایت رسانه‌ها، مسئولان بتوانیم اتفاقات مثبتی در کشتی آذربایجان رقم بزنیم. از اداره کل‌ ورزش و جوانان استانمان که خالصانه از کشتی حمایت می‌کنند، اصحاب محترم رسانه و صداوسیما، سپاه عاشورا، آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی و ریاست محترم فدراسیون کشتی ایران از علیرضا دبیر که در سفر استانی در تبریز نیز که نتایج مثبتی برای کشتی استانمان رقم خورد، نهایت تشکر و قدردانی را دارم که امیدوارم برای آینده کشتی استانمان روزهای خوبی را رقم بزنیم.

بیشتر بخوانید؛
یونس سرمستی: بعد از ۲۰ ماه دوری تمریناتم را آغاز کردم/ به تبریز نقل مکان می‌کنم