به گزارش ترجمان صبح، عباس چمنیان در نشست خبری بعد از برتری ۲ بر یک تراکتور مقابل سایپا گفت: همانطور که پیش‌بینی کرده بودیم بازی سختی بود. سایپا بازی خوبی انجام داد و صادقی هم نشان داده که مربی خوبی است. در این مسابقه هم مثل چند بازی دیگر، شرایطی پیش آمد که مجبور شدیم برخی تغییرات را ایجاد کنیم و توانستیم به بازی برگردیم.

وی در ادامه افزود: گل اول را که خوردیم، شرایط سخت شد، اما توانستیم جبران کنیم. در روزی که فرصت‌های گلزنی زیاد نبود، توانستیم به خوبی از موقعیت‌ها استفاده کنیم و به پیروزی برسیم. برای نیم فصل دوم نیز با تدابیری که داریم وضعیت بهتر خواهد شد. در برنامه‌مان هم جذب بازیکن را مدنظر داریم و هم از نظر فنی باید بازنگری کنیم که بتوانیم شرایط‌مان را در بالای جدول بهتر کنیم.

مربی تیم فوتبال تراکتور اضافه کرد: همه بازی‌های ما سخت است، چون همه تیم‌ها مقابل تراکتور با بازیکنان بزرگی که دارد باانگیزه ظاهر می‌شوند. در صحنه‌ای که مشکوک به خطا بود ما گل اول را دریافت کردیم. با داور مسابقه درباره این صحنه صحبت کردم و ایشان قولی داد که امیدوارم به قولش عمل کند. داور بازی گفت اگر آن صحنه خطا بود من داوری را کنار می‌گذارم. قبل از بازی درباره داوری صحبت‌های زیادی بود، ولی من در نشست خبری پیش از بازی سعی کردم به جامعه داوران احترام بگذارم. جز همان صحنه که اشتباه تأثیرگذار بود در دیگر صحنه‌ها مشکل خاصی نبود.

چمنیان خاطر نشان کرد: توانستیم برخلاف جریان بازی در نیمه اول گل خورده را جبران کنیم. انگیزه بچه‌ها قابل تحسین است. ما توانستیم بازی را مدیریت کنیم و بازیکنان وظایف خود را انجام دادند. این پیروزی می‌تواند خیلی به تیم ما کمک کند، از جهت حفظ شأن و جایگاه تراکتور در هفته آخر نیم‌فصل و هم اینکه با این سه امتیاز امیدوارم به نیم‌فصل دوم ماندیم. امیدوارم در ادامه بتوانیم بخشی از مشکلات تیم را حل کنیم و بتوانیم با توان و برنامه‌های بهتر در ادامه مسابقات ظاهر شویم.

مربی تراکتور درباره اینکه در این بازی مسعود شجاعی بعد از مدت‌ها روی نیمکت حضور داشت و تیمش را هدایت کرد، تصریح کرد: در اینکه شجاعی بازیکنی بزرگ و تأثیرگذار است، شکی نیست. در بازی‌های قبلی شاید یکی از مشکلاتی که آقای شجاعی پیدا می‌کرد این بود که در عین واحد باید به فکر وظایف یک بازیکن و از سویی دیگر دغدغه‌های کادر فنی را داشته باشد. ما سعی کردیم در کادر فنی دغدغه ایشان را کمتر کنیم، ولی این شرایط برای ایشان که مسولیت فنی تیم را عهده‌دار است، وجود دارد. در طول هفته گذشته بنا بر این بود که آقای شجاعی در زمین حضور نداشته باشد و در کار فنی کمک کند. فکر می‌کنم حضور ایشان روی نیمکت به ما کمک کرد. البته حضور ایشان روی نیمکت را به عدم حضورش در زمین به فال نیک می‌گیریم.

چمنیان درباره اینکه آیا برای برگزاری بازی سوپرجام بین تیم‌های تراکتور و پرسپولیس صحبتی شده است، یادآور شد: هنوز درباره این بازی با ما صحبتی نشده است. با توجه به اعلام برنامه سه هفته مسابقات نیم‌فصل دوم بعید می‌دانم با توجه به بازی معوقه پرسپولیس،‌ بازی سوپرجام در این مدت برگزار شود. اگر قرار بر انجام این بازی باشد احتمالاً بعد از انجام این سه هفته خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛
سایپا یک-تراکتور ۲؛ شجاعی مچ هم‌بازی سابقش را خواباند!