به گزارش ترجمان صبح، محمدباقر هنربر در گفت‌وگویی با بیان اینکه پیست اسکی سهند پیش از این زیر نظر استانداری آذربایجان‌شرقی بود، افزود: در راستای جلوگیری از راکد و بلااستفاده ماندن پیست، این مکان ورزشی به شکل موقت به شرکت «قوش گولی» به عنوان موسس پیست تحویل داده شده است تا حداقل امسال، استفاده لازم از آن بشود.

وی درباره کیفیت مالکیت پیست اسکی سهند نیز گفت: در زمان حاضر ۴۰ درصد سهام آن به شرکت عمران جلفا، ۴۰ درصد به سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌شرقی، ۱۰ درصد به هیات اسکی و ۱۰ درصد نیز به فدراسیون اسکی تعلق دارد.

رئیس هیات اسکی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: واگذاری پیست به بخش خصوصی توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در چارچوب قوانین و مقررات جاری، در عین واگذاری موقت آن به شرکت «قوش گولی»، به شکل موازی پیگیری می‌شود.

هنربر، هدف از واگذاری پیست اسکی به بخش خصوصی را ایجاد منطقه گردشگری در محدوده پیست اسکی سهند برای استفاده حداکثری مردم و ورزشکاران از دامنه‌های برفی شمالی سهند در فصول سال اعلام کرد و گفت: اگر این هدف محقق شود، مجموع گردشگری مناسبی می‌تواند در این منطقه زیبا ایجاد شود.

شایان ذکر است، پیست اسکی سهند تبریز در ۳۹ کیلومتری جنوب شرقی تبریز و در دامنه‌های زیبا و خوش آب و هوای رشته کواه ۳۸۰۰ متری سهند واقع شده و همه ساله از آبان ماه تا روزهای پایانی اردیبهشت فعال می‌باشد.

پیست اسکی سهند، پیستی با معیارهای بین‌المللی محسوب می‌شود که با اندک سرمایه گذاری و بازسازی، ظرفیت برگزاری مسابقات ملی و بین المللی اسکی را دارد و نزدیکی آن به تبریز، مزیت بزرگی برای آن به شمار می‌رود.

تا قبل از شیوع کرونا و در شرایط اوج فعالیت پیست اسکی، روزهای آخر هفته فصول سرد و برفی سال بیش از ۱۰ هزار نفر از امکانات این مکان ورزشی و گردشگری استفاده می‌کردند.

این پیست بزرگترین پیست اسکی شمال غرب کشور است که با توجه به بزرگی منطقه و امکانات داخل پیست از جمله وجود یک تله اسکی و طول ۱۲۰۰ متری منطقه اسکی، ورزشکاران زیادی را جهت ورزش، تمرین و تفریح به خود جذب کرده است؛ این پیست از سوی فدرسیوان جهانی اسکی به عنوان پیست اسکی بین‌المللی، «ثبت جهانی» شده است.

بیشتر بخوانید؛
هیئت اسکی و شرکت تحت نظر استانداری متولی موقت پیست اسکی سهند