به گزارش ترجمان صبح، حسین فتحی در آیین افتتاح پروژه‌های بخش تعاون که همزمان با سراسر کشور در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های تبریز، مرند، میانه و اسکو ( سهند ) در زمینه‌های عمرانی، درمانی، صنایع دستی و دامپروری همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدیو کنفرانس توسط شریعتمداری مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به ظرفیت اشتغال این طرح‌ها، خاطرنشان کرد: تعداد اعضای این تعاونی‌ها برابر ۲۴۲ نفر با سرمایه‌گذاری ۶۵۲ هزار میلیون ریال است که میزان ۹۶ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به این شرکت‌های تعاونی اعطا شده است.

وی گفت: با راه اندازی شش طرح تعاونی برای ۴۸۶ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن سلحشوران نیز در ادامه این نشست به نمایندگی از طرف طرح‌های افتتاح شده گزارشی از روند اجرائی و اقدامات به عمل آمده جهت ساخت و واگذاری برج ۱۹۸ واحدی بوستان تعاونی مسکن سلحشوران ارائه کرد و افزود: این برج ۱۹۸ واحدی شرکت تعاونی مسکن سلحشوران در زمینی به مساحت ۳۹۱۸ مترمربع و با مساحت ۳۴ هزار متر زیر بنا در ۲۵ طبقه ایجاد شده است.

زارع ادامه داد: در این پروژه مسکونی چهار طبقه پارکینگ و انباری به مساحت ۸۸۰۰ مترمربع ایجاد شده و دارای لابی و سالن‌های اجتماعات به متراژ ۱۰۰۰ متر در یک طبقه و با ۲۰ طبقه مسکونی ساخته شده است.

وی تصریح کرد: تعداد واحدها در طبقات، ۱۰ واحد شامل سه راهروی مجزا و مستقل و پله‌های اضطراری در هر طبقه با سازه بتونی و سقف کامپوزیت ایجاد شده است، این برج دارای شش دستگاه آسانسور مجهز بوده که همزمان با بهمن ماه افتتاح و به اعضای تعاونی واگذار شد.

در این نشست، روحی مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با قدردانی از تلاش‌های به عمل آمده توسط خانواده بزرگ تعاون، افزود: اقدامات چشمگیر به عمل آمده در حوزه‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعت، تولید و خدمات و مسکن در حوزه تعاون قابل توجه و قدردانی است.

وی افزود بخش تعاون از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار بالایی برخوردار بوده و توانسته تا نقش بی‌بدیل خود را در حوزه‌های مختلف به خوبی ایفا کند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و فاه اجتماعی استان، روحی از اقدامات بسیار مهم اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در کمیته بررسی تعاونی‌های مشکل دار خبر داد و افزود: با تدابیر خوب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیاری از مشکلات و موانع در حوزه تعاون در استان حل شده است.